BALKAN | Kuran yakan Paludan’ın çocukları ile cinsel içerikli konuşmaların ses kayıtları var

İsveç ve Danimarka’da polis koruması altında Kuran-ı Kerim yakan Danimarka’daki aşırı sağcı Strict Direction partisinin lideri Rasmus Paludan’ın çocuklarla cinsel içerikli konuşmalarından ortaya çıkan ses kayıtları ortaya çıktı.

TRT World’ün haberine göre Paludan, 18 yaşından küçük olduğunu bilmesine rağmen sosyal medya platformu Discord üzerinden çocuklarla cinsel içerikli etkileşimde bulundu.

Ses kayıtlarına göre Paludan, bu konuşmalarda rahatsız edici cinsel içerikli konuşmalar yapıyor ve bir öğretmenin sınıfın önünde bir çocuğu cinsel taciz etmesi gibi senaryolar yer alıyor.

Ayrıca grup sohbetlerinden birinde konuşmacıların Paludan’a yaşlarının 13 ile 17 arasında olduğunu söylediği, yaşı sorulduğunda ise 39 cevabını verdiği duyuluyor.

İsveç’te reşit olma yaşı 15 iken Paludan, Discord platformunda 13 ve 14 yaşındakilerle müstehcen sohbetler yapmaya devam etti.

11 Ağustos 2021’de kaydedilen bir sohbette Paludan, üyelerden birinin bir bakkalın arkasında seks yaptığını iddia etti. Şikayet üzerine Kullanıcı 1 isimli bir çocuk, “Markette çalışmıyorum, 14 yaşındayım” dedi. cevap verdi

Başka bir grup sohbetinde Paludan çocuklara mutfakta çıplak dolaştığını söyledi.

Paludan, İslam dinini “öğretmek” veya “açıklamak” amacıyla iletişimi savunduğu erkek çocuklarına bir keresinde “İslam’ı neden sevmediğini” anlatmıştı.

Şubat 2022’de YouTube hesabı kapatıldıktan sonra Discord’u kullanmaya başlayan Paludan, aralarında ırkçılık, iftira ve trafik cezası bulunan 14 mahkumiyet alırken, cinsel içerikli konuşmaları nedeniyle herhangi bir yasal işlem yapılmadı.

İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in Yakılması

İsveç’in başkenti Stockholm’de 21 Ocak’ta Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde polis nezaretinde Kuran-ı Kerim yakan Rasmus Paludan’a kimsenin yaklaşmasına izin verilmedi.

İsveç hükümetinin Paludan’da Kuran-ı Kerim yakma izni vermesine başta Türkiye olmak üzere birçok Müslüman ülke tepki gösterdi.

Paludan, 27 Ocak’ta Danimarka’da bir cami ve Kopenhag’daki Türk büyükelçiliği önünde Kuran yaktı.

Hollanda’da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin lideri Edwin Wagensveld, Lahey’de Kuran’ı yırttı.

Kuran’a yönelik saldırılar Türkiye’de ve İsveç, Hollanda ve Danimarka gibi birçok ülkede protestolara neden oluyor.

İlginizi Çekebilir