BALKAN | Leyla Sherif Emin ve Myumin Ali’nin Kitapları Prizren’de Takdim Edildi

Divan Yayıncılık’ın Kosova Türk Yazarlar Derneği, Köprü – Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği, Kosova Yunus Emre Enstitüleri ve Growing Moon Yayıncılık işbirliğiyle çıkardığı “Köprü Ekseninde Oluşan Makedon-Türk Edebiyatı” dergisi Hindi. Köprü dergisi Genel Yayın Yönetmeni şair ve Türkolog Leyla Şerif Emin’in “Kaybolmasan Bu Şehir Hala Senin – Rumeli’de Bir Şehir ve Zaman” kitabının imza günü programı yayınlandı. Prizren’de. , Prizren’deki Yunus Emre Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.

Gecenin moderatörlüğünü Kosova Türk Yazarlar Derneği Eşbaşkanı Dr. Taner Güçlütürk ve Doğru Yol Türk Sanat ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı ve Sanat Tiyatrosu Direktörü Sonay Bush yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Kosova Türk Misyonu Heyet Başkanlığı Başkanı Albay Rekai Yılmaz, Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Ramazan Yılmaz, Türk Derneği Başkanı Zeynel Beksac Kosovalı yazarlar, Onursal Başkan Hysrev Emin Köprü Derneği Başkanı, KDTP Milletvekili Fidan Brina Jilta, Köprü Genel Yayın Yönetmeni Leyla Şerif Emin, yazar-şair Myumin Ali ve edebiyatseverler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen kitap tanıtım programının başlangıcında şehit ve gazilerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Ramazan Yılmaz açılış konuşmasını yaparken, açılış konuşmasını Kosova Türk Yazarlar Derneği Başkanı Zeynel Beksac, Köprü Hüsrev Emin Derneği Başkanı, KDTP Milletvekili Fidan Brina JILTA ve TC Prizren Başkonsolosu Celal Doğan yaptı. konuşmalar

Myumin Ali’nin “Most Dergisi Ekseninde Oluşan Makedon-Türk Edebiyatı” kitabının tanıtımını Kosova Türk Yazarlar Derneği Eş Başkanı Dr. M. Taner Güçlütürk yaptı.

Myumin Ali’nin kitabının tanıtılması ve biyografisinin okunmasının ardından kitabın yazarı duygu ve düşüncelerini kürsüden paylaştı.

Ardından Leyla Şerif Emin’in “Kaybolmasan bu şehir hala senin – Rumeli’de bir şehir ve zaman” adlı kitabının giriş bölümüne geçildi.

Kitaptan önemli bölümler bir dinleti ile sunuldu.

Kosova Türk Yazarlar Derneği Onursal Başkanı İskender Muzbeg ve ardından Kosova Türk Yazarlar Derneği Başkanı Zeynel’in Leyla Şerif Emin’in “Kaybolmazsan Bu Şehir Hala Senin – Rumeli’de Şehir ve Zaman” adlı kitabı hakkında Beksaç bir konuşma yaptı.

Leyla Şerif Emin’in kitabının takdim edilmesi ve biyografisinin okunmasının ardından yazar duygu ve düşüncelerini kürsüden paylaştı.

Kitap tanıtım programı, ailece toplu fotoğraf çekimi ve imza töreniyle sona erdi.

İlginizi Çekebilir