BALKAN | Novak Djokovic, Avustralya Açık’ta 3. tura yükseldi, Uns Jaber elendi

Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta tek erkeklerde 4. olan Novak Djokovic 3. tura yükselirken, tek bayanlarda 2. olan Uns Jaber elendi.

Melbourne’de düzenlenen turnuva, 4. günün akşam oturumunda oynanan 2. tur maçları ile devam etti.

10. Avustralya Açık ve 22. Grand Slam şampiyonluğunu hedefleyen Sırp Djokovic, elemelerden 3-1 çıkan dünya 190 numaralı Fransız Enzo Cuco’yu 6-1, 6-7, 6-2 ve 2’lik setlerle mağlup etti. 6-. 0. Djokovic, 3. turda Bulgar Grigor Dimitrov ile karşılaştı.

Dane Holger Rune (9. seribaşı), klasmanda 39. sırada yer alan Amerikalı Maxime Cressy’yi 7-5, 6-4, 6-4’lük setlerle 3-0 mağlup etti.

Dünyanın 50 numaralı Fransız tenisçisi Benjamin Bonzi, seribaşı İspanyol Pablo Carreno Busta’yı (14) 4-6, 4-6, 7-6, 6-1 ve 7’lik setlerde 3-2 yenerek günün sürprizlerinden birini yaptı. -6. attı.

Erkeklerde, Bulgaristan’dan Grigor Dimitrov (27), Sırp Laszlo Jere 3:0 (6:3, 6:2, 6:0), Avustralyalı Alex de Minaur (22), Fransız Adrian Mannarino 3:1 (7:6) , 4-6, 6-4, 6-1) ve İspanyol Roberto Bautista Agut (24), ABD’li Brandon Holt’u 3-2 (4-6, 2-6, 6-3, 6-2, 6) yendi. -2) 3. tura kadar.

Vondrousova, Zhaber’i eledi

Tek kadınlarda dünya 78.’si olan Çek Marketa Vondrousova, geçen yıl iki Grand Slam finali oynayan Tunuslu Ons Jaber’i (2) 2:1 (6:1, 5:7, 6 : 1) ve 3. turda değerlendirmesini yaptı.

2019 Fransa Açık’ta finalist olan Vondrousova, 3. turda 17 yaşındaki vatandaşı Linda Fruhvirtova ile karşılaştı.

Kadınlar: İsviçreli Belinda Bencic (12), ABD’li Liu Claire 2-0 (7-6, 6-3), Çinli Zhang Shuai (23), Hırvat Petra Martic 2-0 (6-3, 6-) 3) 3), Çek Karolina Pliskova (30), Kazak Yulia Putintseva 2-0 (6-0, 7-5), Hırvat Donna Vekic Rus Ludmila Samsonova (18) 2-0 (6-3, 6-0) git 3. daireye.

– Beşinci günün programı.

Avustralya Açık’ta 3. tur yarın başlıyor.

Tek erkekler ana müsabakasında Yunan Stefanos Tsitsipas (3) Hollandalı Tallon Grikspoor, Rus Daniil Medvedev (7) ve Amerikalı Sebastian Korda (29) ile karşılaşacak.

Tek bayanlarda Polonyalı Iga Swiatek (1), İspanyol Christina Buxa, ABD’li Jessica Pegula (3) ve Ukraynalı Marta Kostyuk ile mücadele edecek.

AAA

İlginizi Çekebilir