BALKAN | “Ödeme hizmetlerine ilişkin yeni yasa, banka kullanıcılarının korunmasını güçlendiriyor”

Kuzey Makedonya Merkez Bankası başkanı Anita Angelovska Bezoska, ödeme hizmetlerine ilişkin yeni yasanın bankacılık kullanıcılarının korunmasını güçlendirdiğini söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Anita Angelovska Bezoska, ödeme hizmetlerine ilişkin yeni yasayla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüketici, ödeme hizmetlerini hangi koşullar altında kullandığını ve en sık kullandığı hizmetlerin ücretlerini ödeme hesabında bildirmekle yükümlü olmasına rağmen” dedi. , yeni yasal çerçeve, ödeme hizmetleri kullanıcılarının korunmasını güçlendiriyor”. kullanılan ifadeler.

Bezoska, Merkez Bankası’nın bu amaçla özel bir organizasyon birimi oluşturarak bile bankacılık kullanıcılarının korunmasını iyileştirmek için sürekli çalıştığını ve bunun bu yıl bu alanda düzenli özel denetimlerle başlayacağını kaydetti.

Yeni Ödeme Hizmetleri ve Ödeme Sistemleri Yasası’nın yeni ödeme hizmeti sağlayıcıları için pazar açtığını ve sunulan hizmet yelpazesini genişlettiğini kaydeden Bezoska, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Merkez Bankası, her bir ödeme hizmeti sağlayıcısından ücret verilerini düzenli olarak toplayacağı ve karşılaştırmalı bir bağlamda web sitesinde yayınlayacağı 11 temsili ödeme hesabı hizmetinin bir listesini yayınladı. Merkez Bankası’nın internet sitesinde ücretlerin ilk kez yayımlanması bu yıl Eylül ayı sonunda gerçekleşecek. Bu sayede vatandaşlar bordro bilgilerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecek” dedi.

İlginizi Çekebilir