BALKAN | Real Madrid yeni transferi Ardu Güler’i açıkladı

Real Madrid, Fenerbahçe’den transfer ettiği ve 6 yıllık sözleşme imzaladığı Ardu Güler’i tanıttı.

Real Madrid’in Valdebebas semtindeki tesislerinde gerçekleşen ilk tanıtım sadece kulüp yöneticileri Arda Güler ve ailesi arasında basına kapalı gerçekleşti.

Çok heyecanlı olan Arda Güler burada yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Bugün hayatımın en özel günü. Herkese teşekkür etmek istiyorum.” söz konusu.

Arda Güler’in Fenerbahçe ve milli takım formasıyla attığı gollerin tanıtım başlangıcında gösterilen videosu izleyenlerde duygulu anlara neden oldu.

Arda Güler’in annesi Serap Güler gözyaşlarını tutamasa da sık sık mendille gözyaşlarını sildi.

Serap Güler’e, elinden tutan eşi Yumit Güler ve annesine sarılan Arda destek oldu.

Öte yandan Real Madrid başkanı Florentino Pérez yaptığı konuşmada, “Arda sen kulübümüzün değerlerini yaşayan bir futbolcusun. Burada bir oyuncu olarak ve Real Madrid değerlerinde gelişmeye devam edeceksiniz. Cesaret, kazanma isteği, tevazu. Real Madrid asla pes etmez.” sözlerini kullandı.

Arda ve tüm ailesini tek tek tebrik eden Pérez, “Her oyuncunun gelişi bizim için ayrı bir heyecan ve ayrı bir mutluluk kaynağı. Real Madrid, tarihi boyunca efsane oyunculara sahip bir kulüp. Bugün hem bugünümüzü hem de geleceğimizi güçlendireceğine inandığımız bir aktarımımız var. Kendisini tüm dünyaya tanıtmanın ve futbolu kazanmanın hayalini kuran bir futbolcuyu işe aldık. Hoş geldin Arda.” dedi.

“Arda, bu kulübü ve bu formayı seçtiğin için teşekkür ederim.” Perez, “Bu günü hayatınızda asla unutmayacaksınız. Dünya futbolunun gelecek vadeden en parlak oyuncularından birisin. Fenerbahçe’de harika bir sezon geçirdin. Türkiye Kupası’nı kazanarak ve finalin en iyi oyuncusu olarak bunu taçlandırdınız.” değerlendirmesini yaptı.

“Arda, Türkiye’deki tüm insanların gurur duyduğu kişi sensin ve bir büyükelçi gibisin.” Perez, “Real Madrid bir yaşam biçimi. Her çocuk bir gün futbolcu olmayı ve Real Madrid’de oynamayı hayal eder. Sen yaptın. Bir Real Madrid taraftarının size değer vereceğini, size her şeyini vereceğini ve bir Real Madrid futbolcusunun baskısını aşmanıza yardımcı olacağını unutmayın. sözlerini kullandı.

AAA

İlginizi Çekebilir