BALKAN | Rüşvetle suçlanan eski MEP başkan yardımcısı iddiaları reddetti

Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Belçika’da gözaltına alınan Avrupa Parlamentosu başkan yardımcılarından Yunan Eva Kaili’nin avukatı müvekkilinin suçsuz olduğunu savundu.

Kylie’nin aile avukatı Michalis Dimitrakopoulos, Yunanistan’da yayınlanan OPEN TV’ye verdiği röportajda Kylie’nin iddialarına ilişkin bir değerlendirme yaptı.

Dimitrakopoulos, Kylie’nin rüşvet alma iddialarını tamamen reddettiğini ve suçsuz olduğunu iddia ettiğini söyledi.

Dimitrakopoulos, basında yer alan “bavulda nakit para bulundu” haberlerinin davanın gizliliği nedeniyle doğrulanmasının veya yalanlanmasının mümkün olmadığını belirterek, beşiğin altında para olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını savundu. .

Dimitrakopoulos, Kylie’nin babasının Belçika’dan ayrılmasının yasaklanmadığını ve sadece kızına destek olmak için Belçika’da kalmaya devam ettiğini belirtti.

Kylie ve eşinin adını taşıyan Atina emlak şirketinin henüz bir aydır faaliyette olduğunu iddia eden Dimitrakopoulos, şirketin henüz herhangi bir ekonomik faaliyette bulunmadığını söyledi.

Dimitrakopoulos, Kylie’nin kız kardeşi ve babasının Yunanistan Parayla Mücadele Kurumu tarafından dondurulan hesaplarının sadece bordro hesapları olduğunu, yarın hesapların çözülmesi için ilgili kurumlara başvuracaklarını iddia etti.

Kylie’nin eşi hakkında açıklamalar

Yunanistan’da yayın yapan MEGA TV’nin AP’deki Sosyalist milletvekillerinin kaynaklarına dayandırdığı haberde, Kylie’nin aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan eşi Francesco Giorgi’nin AP’li Sosyalist milletvekillerini sürekli arayıp talepte bulunduğu iddiaları yer aldı. Katar’dan yana tavır aldıklarını söyledi.

Avrupa Parlamentosu’ndaki Sosyalist Avrupa Parlamentosu milletvekillerine Giorgi’nin birlikte çalıştığı e-posta adresinden gönderilen mektupta, Dünya Kupası’nın Katar’a rüşvet yoluyla verildiği iddialarının reddedilmesi için meclis oylaması talep edildiği iddia edildi. .

E-postada “AP, yetkili bir yargıdan kanıt olmadan hiçbir ülkeyi suçlamamalıdır” yazıyor. sözde dahil.

Yunanistan’a iade olasılığı

Yunan basınında çıkan haberlere göre Kylie, suçlu bulunursa Belçika’da 10 yıla, Yunanistan’a iade edilirse 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Kylie kovuldu

Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından yolsuzluk suçlamasıyla tutuklanan Yunan milletvekili Eva Kaili, parlamento başkan yardımcılığı görevinden alındı.

Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda yapılan oylamada 625’e karşı 1 oyla Kylie’nin başkan yardımcılığı görevinden alınmasına karar verildi.

14 milletvekilinden biri olan Kylie ile ilgili karar hemen yürürlüğe girdi.

Avrupa Parlamentosu’ndaki rüşvet iddiaları

Belçika federal savcılığı 9 Aralık’ta, adı açıklanmayan Körfez devletinin kararları etkilemek için birkaç ay boyunca Avrupa Parlamentosu’nda stratejik konumdaki kişilere büyük miktarlarda nakit para verdiğinden ve değerli hediyeler verdiğinden şüphelenildiğini duyurdu.

Yapılan aramalarda toplam 600 bin avro değerinde nakit para, bilgisayar donanımı ve cep telefonlarına el konulduğu belirtildi.

Basında çıkan haberlerde, Avrupa Parlamentosu eski Başkan Yardımcısı Eva Kylie ve bazı milletvekillerinin Avrupa Parlamentosu’nun ekonomik ve siyasi kararlarını etkilemek için Katar’dan rüşvet aldıkları iddia edildi.

Katar iddiaları yalanladı.

Öte yandan Katar, Avrupa Parlamentosu’nun bazı ekonomik ve siyasi kararlarını etkilemek için stratejik öneme sahip kişilere rüşvet verdiği yönündeki suçlamaları reddetti.

Katar’ın Avrupa Birliği’ndeki temsilciliğinden yapılan açıklamada, “Katar’ı basında yer alan bazı şahıslara yöneltilen suçlamalarla ilişkilendirme girişimlerinin kesin olarak reddedildiği” belirtilirken, Katar devletinin suçlamalarla ilişkilendirildiği haberlerin asılsız olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir