BALKAN | Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST, topraklarımızı tüm toplum için yeşertecek bir yüksek teknoloji geliştirme kampanyasıdır.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “TEKNOFEST, göklerimizi, denizlerimizi ve topraklarımızı koruyup yeşillendirecek yüksek teknolojilerin tüm toplumla birlikte geliştirilmesi seferberliğidir” dedi. söz konusu.

Küresel iletişim ortağı Anadolu (AA) ajansı olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Türkiye dışında uluslararası düzeyde ilk kez Azerbaycan’da düzenleniyor.

Bayraktar, TEKNOFEST AzerbaycanTEKNOFEST Onursal Gözlemci Günü’nde yaptığı konuşmada, TEKNOFEST’in mottosu bağımsızlık, kardeşlik, bilim ve ahlak olan bir ruh olduğunu söyledi.

Bu ruhun Türkiye ve Azerbaycan’ı tam bağımsız ve müreffeh kılacağını vurgulayan Bayraktar, “TEKNOFEST, tüm toplumla birlikte göklerimizi, denizlerimizi, topraklarımızı koruyup yeşillendirecek bir yüksek teknoloji geliştirme seferberliğidir.

Bu uçsuz bucaksız ovada, Çıdır ovasında, dün ilk defa işgalden kurtarılan antik Şuşa şehrimizde özgürce dolaşırken bu ruhu daha da derinden hissettim. “TEKNOFEST’i neden düzenliyoruz?” Genç bir öğrenci hemşireden bu ruhu ifade etmesini istedim. Dünya Türk’ün gücünü görsün, haddini bilsin.” dedi.

“Bizim işimiz, Türk kullarının önünü açmak için durmaksızın çalışmaktır”

Bayraktar, TEKNOFEST’in “Kul gelsin, uçak dokunsun, belki ülkelerimizi koruyacak drone’lar, uçaklar hazırlar” ifadesiyle açıklamaya çalıştıkları mottosunun artık görüşlerinin bir parçası haline geldiğini belirtti. . ve sözlerini şöyle noktaladı:

“Bundan sonra Türk kullarının önünü açmak için durmaksızın çalışmak boynumuzun borcudur. Bu yarışmadan çıkan genç kardeşlerimin bu ruhtan aldıkları ilhamla ilerleyeceklerine ve tam bağımsızlık mücadelesinin ön saflarında yer alacaklarına inanıyorum. TEKNOFEST Azerbaycan liderliğine, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığına ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına teşekkür ederim. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfımızın gece gündüz çalışan ekibimiz ve gönüllüleri olmasaydı, böylesine başarılı bir TEKNOFEST’e ev sahipliği yapamazdık.

Araştırmalarını yaptığı Amerika’dan Bakü’ye gelerek bizleri ve gençlerimizi onurlandıran Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sanjar’a da ayrıca teşekkür ediyorum. TEKNOFEST coşkusunda yer alan Azerbaycanlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Kardeşliğimizi daha da güçlendirecek olan TEKNOFEST’e destek veren başta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü mübarek olsun. Azerbaycan’ı sevin, Türkiye’yi sevin.”

İlginizi Çekebilir