BALKAN | Sırp Fenerbahçeli Dusan Tadiç: “Umarım Dzeko’yu bu sezon en çok gol atan oyuncu yapabilirim”

Fenerbahçe’nin en yeni transferi Sırp yıldız Dusan Tadić, taraftarlardan bir şeyler almayı umduğunu ve takımın deneyimli oyuncuları olarak şampiyonluk yolunda Fenerbahçe’ye liderlik etmeleri gerektiğini söyledi.

Kulüp televizyonuna konuşan Tadić, kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, “Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Sözleşmeyi imzalamadan önce başkanımız, yönetim kurulu üyemiz Selahattin Baki ve sportif direktörümüz Mario Branco ile çok iyi ilişkilerim vardı. Buraya geldiğimde oyuncularla ve teknik ekiple tanıştım, objeleri gördüm. Daha da mutluyum. Taraftarlarımızın önüne çıkıp onlarla bir şeyler kazanmak için sabırsızlanıyorum.” söz konusu.

“Umarım Dzeko’yu sezonun en golcü oyuncusu yapabilirim”

Tadić, Fenerbahçe’yi oraya gelmeden önce tanıdığını ve geçmişte burada çok iyi oyuncuların oynadığını söyledi.

Alex, Roberto Carlos gibi birçok oyuncu sayabiliriz. Bu kulübün tarihinde çok fazla iyi oyuncu var. Edin Dzeko’nun burada olması benim için iyi bir göstergeydi. Bu yıl, bu kulübün özel bir şey inşa ettiğinin bir işaretiydi. Onu zaten tanıyordum, sonra bana da yazdı. Onun iyi bir insan ve harika bir oyuncu olduğunu biliyordum. Buluştuğunuzda, kendiniz görme fırsatınız olur. Onun arkadaşı ve aynı zamanda takım arkadaşı olduğum için çok mutluyum. Bizim için en önemli olan Fenerbahçe’yi başarılı kılmak, Fenerbahçe’de başarılı olmaktır. Umarım onu ​​bu sezon en çok gol atan oyuncu yapabilirim. Buraya gelirken değerli başkanımız Bay Bucky ve Branco bana “zor zamanlarda daha fazla sorumluluk alabilecek daha fazla takım liderine ve oyuncuya ihtiyaçları olduğunu” söylediler. En önemli olduğunu düşündüğüm şey. Zor zamanlarda, kötü zamanlarda birbirimize destek olmalıyız. Bazen güçlü ve dirençli olmalıyız, bazen de iyi olmalıyız. Hem teknik ekibimiz hem de takımdaki tecrübeli oyuncularla şampiyonluk yolunda Fenerbahçe’ye liderlik etmeliyiz.”

“İsmail Kartal’ı herkes sever”

Dusan Tadiç, teknik direktörleri İsmail Kartal hakkında Fenerbahçe efsanesi olduğunu bildiğini, kendisini gerçekten çok sevdiğini ve ne kadar iyi bir insan olduğunu yüz yüze görüştüklerinde gördüklerini söyledi.

Sırp yıldız Kartal hakkında şunları söyledi: “Buradaki herkes onu çok seviyor. Kulübü çok iyi tanıyor. Kulübün şampiyonluk için neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyor çünkü bunu zaten kendisi deneyimledi. Her zaman bizi daha iyi, daha yüksek yapmaya çalışıyor. Futbol için yaşıyor. Tecrübeli oyuncularla da sürekli diyalog halinde. Onun gibi hepimiz futbola deli oluyoruz. Her detayı geliştirmek için çalışıyoruz. Ben de severim. Daha önce birlikte çalıştığım hocalarla böyle ilişkilerim oldu. Olduğu gibi seviyorum. İnşallah hep birlikte şampiyonluklar yaşarız, Fenerbahçe için en önemli şey de bu. dedi.

“(Tadic On Fire) Bu şarkıyı elbette duymak isterim”

Tribünlerde kendisi için söylenen “Tadiç Yanıyor” şarkısıyla ilgili olarak, “Tabii ki o şarkıyı dinlemeyi çok isterim. Ajax’ta moda oldu, ünlendi. Maçtan önce de oynadı ve taraftarlar maç sırasında şarkı söyledi. Fenerbahçe taraftarının da harika olduğunu duydum. Umarım bu şarkıyı stadyumda duyabilirim.” kullanılan ifadeler.

Asist yapmaktan ve gol atmaktan keyif aldığını anlatan Tadić, “21 yaşında. Yüzyılın en çok asist yapılan yedinci veya sekizinci oyuncusu olmalıyım. Bu yolda devam etmeliyim. Her zaman daha fazlasını istemeliyiz. Tabii ki aç olmalıyız. Şarkının dediği gibi, daha fazlasını istiyorum. görüşünü paylaştı.

Duyguların ve taraftarlarla kuracakları bağın önemini vurgulayan Tadić, “Onlara ihtiyacımız var, onların da bize ihtiyacı var. Bu vesileyle hayranlarımıza bir mesaj iletmek istiyorum. Bir arada olmak şampiyon olmak için en önemli şey. İyi ve kötü günde birlikte olmamız gerekiyor. Ama şampiyonluklar böyle gelir. Ancak birleşerek şampiyon olabiliriz.” değerlendirmesini yaptı.

“Basketbol maçlarını izleyeceğim”

Basketbol takımını da izlemek istediğini ve Sırbistan’ın en iyi oyuncu ve hocaların geldiği ülke olduğunu kaydeden Tadić, “Obradovic de onlardan biri. Bogdan Bogdanoviç. Ayrıca Belitsa ve Kalinic gibi Sırbistan’dan da Fenerbahçe’de forma giyen çok iyi isimler var. Fenerbahçe’nin çok iyi bir basketbol takımı var. Bu yüzden her zaman en iyi oyuncuları alıyorlar. Fenerbahçe tarihinin bir parçası oldukları için de mutluyum. Basketbol maçlarını kesinlikle izleyeceğim. İnşallah futbol maçlarını da izlemeye gelirler. Bizim için en iyi senaryo iki takımın da şampiyon olması. Kesinlikle voleybol izleyeceğim.” söz konusu.

Vatandaşı Novak Djokovic’in tüm zamanların en iyi tenisçisi olduğunu ve bunun başarılarına bakılarak görülebileceğini kaydeden Sırp yıldız, “Her şeyi başardı. Nadal ve Federer de en iyiler arasında ama benim için bir fark var. Djokovic’in kırdığı rekorlarla bunu gösteriyor. O en iyisi. Rakamlar bunu gösteriyor. Ayrıca çok iyi bir insan. Çevresindeki insanları mutlu etmek isteyen bir kişi. Her zaman örnek olmaya çalışır. Sırbistan’daki herkes onunla gurur duyuyor.” dedi.

“9 yıldır şampiyon olamamak olmaması gereken bir durum”

Fenerbahçe’nin 9 yılda şampiyon olamadığına değinen Tadić, “Yarıştığımız tüm pistlerde şampiyon olmayı hedefliyoruz. Çünkü biz Fenerbahçe’yiz. talep etmeliyiz. Bazen olur, bazen olmaz ama bizim için en önemli şey Türkiye şampiyonluğu çünkü Fenerbahçe gibi bir takım 9 yıldır şampiyon olamadı, bu olmaması gereken bir şey. Başkanımız, liderliğimiz, taraftarlarımız, kulübümüz herkesin buna ihtiyacı var ve hak ediyor. Onlara vermek zorundayız. Her gün çok çalışmak, her şeyi yapmak zorundayız. Mümkün olan her şeyi yapacağız. Umarım sezon sonunda ikimiz de hakederiz ve kazanırız.” değerlendirmesini yaptı.

“Oynadığınız ülkeye saygı göstermelisiniz”

Taraftarlarla ilgili olarak Tadić, “Hayranlar mutlu olmalı ve eğlenmeli. Sevdikleri takımı desteklemeleri gerekiyor, bu sevgiyi görüyorum. Hobilerini görmeyi seviyorum. Sezon boyunca birlik olmamız gerekiyor. Hem iyi maçlarda hem de zor anlarımızda bize destek olmaları gerekiyor. Sonunda, önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım hep birlikte nice mutluluklar yaşar, kupalar kazanırız.” dedi.

Bazı Türkçe kelimeleri bildiğini ve Sırpça kelimelerle pek çok ortak yönleri olduğunu vurgulayan Tadić, “Elimden geleni yapıyorum. Bence bu çok önemli. Çünkü hangi ülkede oynarsanız oynayın, o ülkeye saygı göstermek zorundasınız. Oradaki kültürüne, diline ve yaşamına saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum.” konuşmasını bitirdi.

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir