BALKAN | Sırp futbolcu Sinisa Mihajloviç hayatını kaybetti

Sırp futbolcu Sinisa Mihajloviç 53 yaşında hayatını kaybetti.

Bir süredir lösemi tedavisi gören eski futbolcu ve teknik direktörün bugün hayatını kaybettiği İtalyan basınında yer alan haberde yer aldı.

Mihailović’in ailesinin Sırp teknik direktörün ölüm haberini İtalyan haber ajansı ANSA’ya doğruladığı bildirildi.

Kariyerinde İtalya Birinci Futbol Ligi’nin (Serie A) Roma, Sampdoria, Lazio, Inter gibi takımlarında forma giyen Sinisa Mihajlovic, Sırbistan milli takımının yanı sıra Fiorentina, Sampdoria ”, AC Milan, Torino takımlarını çalıştırdı. ve son olarak İtalya’da Bologna.Kendisine ilk olarak 2019 Temmuz ayında lösemi teşhisi konsa da genç teknisyen, aldığı tedavi ile 2020 yılında hastalığı yendiğini açıklamıştı.

Mihajloviç, o dönem teknik direktörlük yaptığı Bologna kulübünde bu yılın Mart ayında olağanüstü bir basın toplantısı düzenleyerek, “sinsi” olarak nitelendirdiği hastalığın nüksettiğini söylemişti.

Mihajloviç, “Her zaman olduğu gibi açık oynuyorum. Hastalıktan sonra periyodik analizler yapıldı. Son analizlerde tehlike çanları söz konusu. Hastalığın tekrarlama riski vardır. Bundan kaçınmak için bir tedavi sürecinden geçmem gerekecek. Bu sefer ben devam edeceğim. Bu hastalık benim gibi bir düşmanla yüzleşmek için fazla cesur.” kelimeler kullandı.

Ölümü büyük üzüntü yarattı

Futbol kariyerinin büyük bölümünü İtalya’da geçiren Mihajloviç’in ölümü ülkenin iş, spor ve siyaset dünyasında büyük üzüntüye neden oldu.

İtalyan basını, Mihailović’in ölümüyle uluslararası futbol camiasında önemli bir figürü kaybettiklerini yazdı.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani de Sırp teknik direktörün vefatıyla ilgili olarak Twitter hesabından taziyelerini paylaştı: “Harika bir adam, büyük bir savaşçı. Onu İtalya’da futbol oynamış güçlü bir Sırp futbolcu olarak hatırlayacağız. Ailenizi sevgiyle kucaklıyorum. Elveda Sinisa, huzur içinde yat.” kullanılan ifadeler.

Geçtiğimiz günlerde Mihajloviç’in teknik direktörlüğünü yaptığı Bologna kulübü de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Elveda Hocam, her zaman kalbimizde yaşayacaksın.”

Fiorentina, Lazio, Milan ve Inter kulüpleri de Mihailović’e başsağlığı diledi.

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) yönetimi de futbolun ikonu olarak nitelendirdiği Mihajlovic’in vefatından derin üzüntü duyduğunu belirtti.

AAA

İlginizi Çekebilir