BALKAN | Sırp raket Djokovic: Nadal’ı asıl rakibim olarak görüyorum

Tek erkeklerde dünyanın ilk raketi olan Sırp tenisçi Novak Djokoviç, İspanyol Rafael Nadal’ı asıl rakibi olarak gördüğünü söyledi.

Geçen sezon biri Grand Slam turnuvası olmak üzere 5 turnuva kazanan ve dünya sıralamasında üst sıralara tırmanan İspanyol Carlos Alcaraz, uzun bir sakatlık dönemini atlatarak bu yılki ilk turnuvası olan Arjantin Açık’ta kupanın sahibi oldu. . Bu yıl Djokovic, tenis dünyasının en zor zamanlarıyla karşı karşıya kalacak ve rakibinin kim olacağı sorusu gündeme geldi.

Dünya sıralamasında zirvede geçirdiği toplam hafta sayısını 377’ye çıkararak Alman raket Steffi Graf’ın rekorunu egale eden ve Pazartesi gününden itibaren yeni rekor sahibi olarak görevi devralacak olan 35 yaşındaki Djokovic, en zorlu rakibinin yine Nadal olacağına inanıyor.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Djokovic, 19 yaşındaki Alcaraz’ın performansı hakkında şunları söyledi: “Sakatlıklar nedeniyle aylardır forma giyemese de Carlos mükemmel bir seviyede oynamaya devam ediyor. seviye. Bu kadar kısa sürede formunun zirvesine nasıl ulaşabildiği inanılmaz. Bu olgun oyuncular için tipiktir. Çok fazla tecrübesi olmamasına rağmen, çok genç yaşta hem sahada hem de saha dışında ne kadar olgun olduğunu gösterdi. O harika bir adam ve çevresinde iyi bir çalışma ekibi var. Tüm başarılarını hak etti. Bence tenise yeni bir enerji ve heyecan getirdi. Çok dinamik oyuncu ve karakter. Herkesi memnun etmeyi kolaylaştırıyor.” değerlendirmesini yaptı.

Alcaraz’ın kısa sürede yakaladığı başarıya rağmen henüz en büyük rakibi haline gelmediğini belirten Djokovic, “En büyük rakibim dünya sıralamasında ikinci olmasına rağmen Alcaraz değil Nadal. Alcaraz ayrıca sıralamada zirveye ulaştı ve Grand Slams kazandı, bu doğru. Muhtemelen en büyük tenisçi Alcaraz olacak. Belki de zaten öyledir. Tüm bunlara rağmen hala Nadal’ın en zor rakip olduğunu düşünüyorum. Son bir buçuk yılda yaptıkları ortada. Nadal muhtemelen kariyerim boyunca en büyük rakibim olarak kalacak.” kullanılan ifadeler.

Djokovic ve Nadal, 22 kupa ile tek erkeklerde en çok Grand Slam şampiyonluğu rekorunu paylaşıyor.

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir