BALKAN | Sırp tenisçi Djokovic, Avustralya Açık ana tablosuna girdi.

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı kısıtlaması nedeniyle son Avustralya Açık’tan men edilen Sırp tenisçi Novak Djokovic, 16-29 Ocak’ta yapılacak turnuvanın ana kurasında yer alacak. . 2023.

Kurumun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, sezonun ilk Grand Slam turnuvasının ana kura çekiminde yer alacak tenisçiler belli oldu.

Tek erkeklerde tek erkeklerde yer alan isimler listesinde İspanyol Carlos Alcaraz’ın yanı sıra 22 Grand Slam zaferi bulunan vatandaşı Rafael Nadal ve Avustralya’dan daha önce zengin bir şekilde ihraç edilen Djokovic de yer aldı. Geçen yılki turnuva. Berabere.

9 lig şampiyonluğu ile turnuva tarihinin en başarılı tenisçisi olan Djokovic, tıbbi kararla en son Avustralya Açık organizasyonunda yer alacağı duyurulmasına rağmen bunu yapamadı. Havalimanından mültecilerin tutulduğu otele gönderilen Sırp tenisçinin sağlık raporu kabul edilmedi, vizesi iptal edildi ve ülkeye girişine izin verilmedi.

Bu arada tek bayanlar turnuvasında birinci olan Polonyalı Iga Swiatek ve dünya ikincisi Tunuslu Ons Jaber gibi sevilen tenisçiler de yer alacak.

Aralarında Daniil Medvedev, Andrey Rublev, Arina Sobolenko ve Daria Kasatkina’nın da bulunduğu Rus ve Belaruslu tenisçiler, önceki turnuvalarda olduğu gibi tarafsız sporcu unvanı için mücadele edecek.

Random Post