BALKAN | “Sorunsuz” bir Ramazan için Mescid-i Aksa’ya bin gönüllü bağlanacak

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkanı Azzam el-Hatib, Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere eziyet edilmemesi, baskın yapanların ise camiden uzak tutulması gerektiğini söyledi. binlerce gönüllünün sorumluluğunu üstleneceklerini söyledi.

Ürdün resmi televizyonu Al-Memlek’in internet sitesine göre Khatib, “Maliye Bakanı Muhammed el-Halayil, Ramazan ayında Mescid-i Aksa ve müminlerin ihtiyaçlarını karşılamak için mali harcama talimatı verdi” dedi. ifadesini kullandı.

Khatib, “Ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa’da sükûneti korumak için Ürdün ile koordinasyon halindeyiz” dedi. söz konusu.

Hatib, “Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere eziyet edilmemeli, dini duyguları ve ibadetleriyle ilgili her şey korunmalı, baskın yapanlar camiden uzak tutulmalıdır” dedi.

“Mescid-i Aksa’nın avlularında, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi ile birlikte bin gönüllü, cami kapılarının giriş çıkışlarını kalabalıklaşmaması için iyileştirecek. Ayrıca Kudüs İslami Vakıflardan kadın gardiyanlar, erkeklerin kadınlardan ayrılmasını organize ediyor. Bu yüzden Kaya Kubbesi ve onun mahkemesi kadınlara, diğer mahkemeler erkeklere ayrılmıştır. “

Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya Kudüs, Batı Şeria ve Filistin dışından her gün 200 bin ile 250 bin arasında kişinin geldiğini ve Cuma günleri bu sayının arttığını kaydeden Khatib, şunları kaydetti:

“İbadet edecekler için şemsiyeler kurulacak, dini programlar uygulanacak, iftar ve sahurda ikramlar yapılacak. Teravih namazları Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nin internet sitelerinde ve sayfalarında yayınlanacak.

AAA

İlginizi Çekebilir