BALKAN | Suudi Arabistan, Türkiye’ye 104 ton insani yardımla üçüncü bir uçak gönderdi.

Suudi Arabistan, Türkiye ve Suriye’de “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin mağdurlarına destek için 104 tonluk üçüncü yardım uçağını Adana Havalimanı’na gönderdi.

Suudi Arabistan SPA resmi ajansının haberinde, gönderilen yardım uçağının Kral Salman İnsani Yardım Merkezi tarafından organize edildiği belirtildi.

Kral Halid Uluslararası Havalimanı’ndan Adana Havalimanı’na gönderilen yardım uçağının 104 ton 62 kilo insani yardım malzemesi taşıdığı bildirildi.

Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için gönderilen uçakta gıda, çadır, battaniye ve çadırda kullanılmak üzere gerekli malzemelerin yanı sıra tıbbi malzeme olduğu belirtildi.

Söz konusu desteğin, Suriye ve Türkiye’de “yüzyılın felaketi” olarak adlandırılan depremlerin vurduğu depremzedelere yardım amacıyla oluşturulan “hava yardım koridoru” kapsamında verildiği belirtildi.

SPA’nın haberine göre Suudi Arabistan’a ait iki yardım ve kurtarma uçağı dün Adana Havalimanı’na gönderildi. İlk uçak özel ambulans ve kurtarma ekibi ile gönüllü ekipler taşıyorsa, ikinci uçak 98 ton insani yardım taşıdı.

AAA

İlginizi Çekebilir