BALKAN | TİKA tarafından restore edilen Sultan Murad Camii, Kültür Bakanı Ersoy’un katılımıyla açılıyor

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te TİKA tarafından restore edilen Sultan Murad Camii’nin açılışı, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restore edilen Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Sultan Murad Camii’nin açılışı yarın Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirilecek. .

Bu konuda İslam Din Birliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KMK İslam Dinler Birliği, 07.04.2023, yarınki Cuma namazında, İslam Birliği teşkilatında 1436 yılında yaptırılan Üsküp şehrinin en eski camilerinden biri olan TİKA tarafından restorasyonu tamamlanan Sultan Murat Murat’a, Türkiye Cumhuriyeti İşbirliği ve Kalkınma Ajansı – TİKA ve Üsküp Müftüsü caminin yeniden törenle hizmete açılacağını kamuoyuna bildirdi.

Bu törenin ev sahipliğini İslam Birliği Başkanı Reisul Ulema H.G.z. yaptı. Şakir ef. Fetai, Üsküp Müftüsü Dr. Kenan Ef. Türkiye Cumhuriyeti İsmaililer Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TİKA Başkanı Serkan Kayalar, TC Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, TC’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Eitkok, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Sögyut ve TC Diyanet İşleri Müşaviri Mustafa Bodur, müftüler, din adamları, Türkiye’den ve yurt dışından konuklar.

İlginizi Çekebilir