BALKAN | Trabzonspor ile Makedon futbolcu Enis Bardi başaracaklarına inanıyor.

Enis Bardi, “Bazı cephelerde kaybedebilirsiniz ama savaş devam ediyor. Önümüzde önemli fırsatlar açılıyor ve bunları değerlendirdiğimiz takdirde mücadeleye katılacağımıza ve büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.” söz konusu.

Sezon başında İspanyol ekibi Levante’den Trabzonspor’a transfer olan Kuzey Medonyalı futbolcu Enis Bardi, Biteksen Giresunspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın antrenman seansı öncesi basının sorularını yanıtladı. .

Bordo-mavili futbolcu, maçları kaybettikten sonra üzüldüğünü belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Fenerbahçe maçına geri dönersek, bunun ne kadar önemli olduğunu ve taraftarların ne kadar kazanmak istediğini anladık. O maçı çok iyi oynayarak kazandık. Bundan sonra devam etmek, bir sonraki maçı kazanmak bizim için önemliydi. Ama maalesef o maçı kaybettik. Bu maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Mutsuzuz, kazanmaya devam etmek bizim için çok önemliydi. Ama düşündüğüm bir şey var. Bazı cephelerde muharebeyi kaybedebilirsiniz ama buna savaş dersek savaş devam eder. Futbol ayrıca her gün savaşı kazanmanın yeni yollarını sunuyor. Futbol yeni olasılıklar açar. Önümüzde önemli fırsatlar açılıyor ve bunları değerlendirdiğimiz takdirde mücadeleye katılacağımıza ve büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.”

“Sahada olmayı tercih ederim”

Takımın özelliklerine bakıldığında İspanya ve Türkiye ligleri arasında bir fark olmadığını düşündüğünü belirten Bardi, “Çok büyük bir takıma geldim. Futbol oynamak isteyen bir takımda oynuyorum çünkü bu büyük bir takım, oyuncular kaliteli ve maçlara hakim olmak istiyorlar. İki ligdeki takımlara baktığınızda pek bir fark görmüyorum. Tabii ki orta saha pozisyonunu tercih ederim. Ancak en çok sahada olmayı tercih ederim. Sahada olduğum her an takıma katkı sağlayacağım ve teknik direktör beni görevlendirdiğinde takıma katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ama sorarsanız orta saha olarak oynamak isterim. Ama hocam beni nereye yönlendirirse, elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.” dedi.

“Şampiyon bir takıma karşı oynuyorlar”

Geçen sezonu bu sezonla karşılaştırmanın tam olarak doğru olmayabileceğini belirten Bardi, şöyle devam etti:

“Geçen sezon burada değildim. Takıma yeni gelen ve ayrılan oyuncular oldu. Değişimin olduğu yerde bu sorunların ortaya çıkması bence normal. Buraya ilk geldiğimde Avrupa’dan farklı bir ligdensiniz, burayı tam olarak bilmiyorsunuz, öğrenip alışmak biraz zaman alıyor. Özellikle ilk günlerde. Bu değişiklik acı verici olabilir. Bu yıl oyunu oynadığınızda, hüküm süren şampiyon olarak oynuyorsunuz. Özellikle deplasman maçlarında, rakipleriniz şampiyona karşı oynarken ve en iyi taraflarını göstermeye çalışırken. Geçen seneki maçlarla bu seneki deplasman maçları arasında çok fark olabileceğini düşünüyorum.”

Takımda her mevkide rekabetin yüksek olduğunu kaydeden Bardi, “Oyuncuların kalitesi birbirine yakın. Takımımızda orta sahada olumlu bir rekabet var. Her zaman dünden daha iyi olmaya çalışan, oyunumu geliştiren ve her antrenmanda daha iyiye giden bir oyuncuyum. Zamanım geldiğinde takımla birlikte sahaya çıkıyor ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum.” sözlerini kullandı.

Takımda çok kaliteli oyuncuların bulunduğunu vurgulayan Bardi, “Bakasetas, (Abdulkadir) Ömür, Marek, orta sahada oynayan birçok arkadaşımız çok kaliteli oyuncular. Bunlar benim takım arkadaşlarım. Şimdiye kadar dövüştüğüm türden oyuncular değil. Tabii ki oynamak için rekabet var. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya ve bu sahada olmaya çalışıyor. Ekibin genel kalitesi ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi öğrenebilir ve dünden daha iyi olabilirsiniz. Kafamdaki düşünce dünden daha iyi olmak ve futbolun sınırları yok. Futbolun sonu yok, daha iyi olabilirsiniz. Her zaman dünden daha iyi olmak isteyen bir futbolcu oldum.” dedi.

2022 FIFA Dünya Kupası sorulduğunda Bardi, “İdolüm Messi. Messi yüzünden Arjantin’i destekliyordum. Her neyse, bence o dünyanın en iyi oyuncusu. Eksik olan Dünya Kupasıydı. O bunu herkesten çok hak etti.” cevap verdi

Bir kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir