BALKAN | Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bielica: Antrenman dönemini iki hazırlık maçıyla kapatacağız.

Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Belitsa, kamp dönemini iki hazırlık maçıyla tamamlayacaklarını söyledi.

Takımın Slovenya’nın Kranj kentindeki otelinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belica, Mislav Orsiç’in sakatlığından dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Orsic’i yaklaşık 6 yıldır tanıdığını ve bu süre zarfında neredeyse hiç sakatlanmadığını anlatan Bielica, “Antrenmanda başına böyle bir felaket geldi maalesef. Futbol böyle bir oyun. Bu işte yaralanmalar var ve olabiliyor. Aynı zamanda bu pozisyonda bulunan oyuncumuz Hakan Yeşil için de şunu söylemek istiyorum, desteğimiz yanında, takım arkadaşını veya rakibini sakatlamak için kimse müdahale etmiyor. Ne yazık ki, dezavantajlı durumdaydı. İki oyuncumuzu da sonuna kadar destekleyeceğiz.” söz konusu.

Belica, Trabzonspor’un önceki sezonlardaki antrenman kampının nasıl yürüdüğünü bilmediğini ancak daha önce birlikte çalıştığı takımları biraz daha hızlı çalıştırdığını ifade etti.

“Mükemmel koşullarda çalıştığımızı söyleyebilirim”

Oyuncuların kampa tepkisinin iyi olduğunu vurgulayan Bielica, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yanımızda 17-18 yaş arası genç oyuncularımız var. Hepsinin antrenman temposu ve bize verdikleri tepkiler çok iyiydi. Antrenmanı kaçırmayan neredeyse hiç kimse yanımızda olmadı. Bu nedenle harika bir kamp dönemi geçirme fırsatı bulduk. Kamp dönemini iki hazırlık maçıyla bitireceğiz. Ardından kamp süremizi burada bitireceğiz. Genel olarak mükemmel koşullarda çalıştığımızı söyleyebilirim. Oyuncularımızın büyük çoğunluğu ile yaptığımız antrenmanlar ve bize verdikleri tepkiler çok iyi oldu. Bu yüzden çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Orsic’in sakatlığının ardından başka bir oyuncu için çalışmalara başladıklarını ifade eden Bielica, “Dün gece sakatlık haberini aldıktan sonra çalışmalarımıza başladık. Tabii ki bir süre daha bizimle olmayacak ama onun yerine geçebilecek bir oyuncu için hemen çalışmalara başladık” dedi. dedi.

Orsic ile aynı mevkide oynayan Trezeguet’in Afrika Kupası’na katılması nedeniyle bir süre takımdan uzak kalacağını hatırlatan Bielica, “Hem Orsic hem de Trezeguet’in yerine geçip boşluğu doldurabilecek bir oyuncu arıyoruz. Oradan bir oyuncu almayı düşünüyoruz.” kullanılan ifadeler.

Oyun sistemini daha önce 4-3-3 olarak açıkladığını belirten Bielica, “Aslında 4-1-4-1 olarak da tanımlayabilirsiniz. Onu bir defansif orta saha oyuncusu, önünde oynayacak iki ofansif orta saha oyuncusu, iki kanat ve bir forvet olarak düşünebilirsiniz.” söz konusu.

“Rekabet ortamı yaratmak bizim için önemli”

Transferin giden oyuncuların durumuna göre şekilleneceğini kaydeden Hırvat teknik direktör, şunları söyledi:

Şimdi baktığımızda forvet arıyoruz. Orsic’in sakatlığı nedeniyle elbette bir süre bizimle olmayacak ama onun yerine geçebilecek bir oyuncu için hemen çalışmaya başladık. Yine orta sahada iki serbest atışta oynayabilen bir sekizli olarak tanımlayabilirsiniz, böyle bir oyuncu arıyoruz diyebilirim. Duruma ve ayrılacak oyuncu sayısına bağlı olarak ikinci bir arama yapabiliriz. Tüm oyuncularımın antrenman sonuçlarından memnunum. Çünkü hepsi eğitimlerine bir eğitim açlığı ile başlarlar. Bunların arasında genç oyuncularımızı sayabilirim, geçen yıl başka bir takıma kiralandığı için aramızda olmayan oyuncularımızı sayabilirim. Takıma yeni katılan ve geçen yıl takımda yer alan tüm oyuncular inanılmaz bir oyun sergilediler. Hepsi iyi performans gösterdiklerinde oynayabileceklerini biliyorlar. Oyuncular arasında rekabet ortamı yaratmak bizim için önemli. Alacağımız oyuncularla, belki aramıza katılacak 2-3 oyuncuyla rekabeti daha da artırdık ve bunu takımın iyiliği için kullanacağımızı düşünüyorum.

Trendyol Süper Lig’de ilk maçlarını taraftarları önünde Antalyaspor’a karşı oynayacaklarını ifade eden Belika, “Taraftarımızın önünde ilk maçımızı oynayacağız. Umarım tribünler dolu ilk maçta taraftarımıza galibiyeti verme fırsatı buluruz. İkinci hafta Galatasaray ile maçımız var ama bizim için en önemli maç önümüzdeki maç olacak. Maç maç izlemeye çalışıyoruz.” dedi.

– “(Ciopis) Sanırım ilk teklif kabul edilmedi”

Belica, sakatlığı nedeniyle idmana çıkamayan Siopis’in son durumuyla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Geçen hafta oynadığımız ilk hazırlık maçından önce Siopis belinde ağrı hissetti. Bel ağrısı nedeniyle iğne tedavisi başlandı. Ardından takıma verdiğimiz üç günlük aranın ardından sırtındaki ağrılar devam ettiği için antrenmanlara devam edemedi. Bizim için önemli bir oyuncu. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor ve kendisine teklifimizi yaptık. İlk teklifin kabul edilmediğini varsayıyorum. Önümüzdeki haftalarda sürecin nasıl işleyeceğini, müzakerelerin nasıl devam edeceğini hep birlikte göreceğiz.”

“Tüm oyuncularımın performansından ve bize kattıklarından çok memnunum”

Takımın sık oyuncu değiştirmeyi sevmediğini vurgulayan Bielica, şöyle devam etti:

“Oyuncular açısından, oyuncu sayısı veya genel olarak oyuncu değişikliğini çok destekleyen bir insan değildim. Çok fazla oyuncu olduğunda, takım içinde dengesizliklere ve sorunlara yol açabilecek durumlar yaratabilirler. Geçen sezona baksanız bile şu anda 22 oyuncunun bizimle olmadığını görebilirsiniz. Aslında, bu çok sayıda oyuncu anlamına gelir. Gelecek yıl yine burada olursam, oyuncular açısından büyük değişiklikler isteyen ben olmayacağım, 15-20 oyuncunun gelip gittiğini görmeyeceksiniz. Tüm oyuncularımızın performansından memnun olduğumu söyleyebilirim.”

Belica, sürekli değişen oyuncuların kendilerini adapte olmaya zorlayabileceğini, bunun kolay bir durum olmadığını ve çeşitli riskler taşıyabileceğini belirtti.

Belica, yönetimle konuştuğu, istediği ve istemediği futbolcular olduğuna dair çok sayıda haber olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Benimle böyle bir görüşme olmadı diyebilirim. Tüm oyuncularımın performansından ve bize kattıklarından çok memnunum. Elbette aramızdan ayrılacak oyuncular olabilir. Ayrılma sebebim onlardan mutsuz olmam değil belki de en iyi oyuncuları bulmuş olmamızdır. Kesinlikle mutsuz olduğumdan değil. Haberi yayan kişiler bana ya da kulübe iyilik yaptıklarını düşünebilir ama bu oyuncular arasında tedirginliğe neden olabilir. Bu haberin yayınlanmasının ardından oyuncular geceyi uykusuz geçirebilecek. Benim böyle bir fikrim olduğunu düşünebilirler. Bunu söylemediğim için kendimi ikna etmem gerekebilir. Dolayısıyla bu tür haberlerin ne bana ne de Trabzonspor’a bir faydası olmadığını belirtmek isterim.

AAA

İlginizi Çekebilir