BALKAN | Türk güreşçi Feyzulla Aktürk, Hırvatistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda unvanını korumayı hedefliyor

Milli güreşçi Feyzulla Aktürk, Avrupa Şampiyonası’nda üst üste ikinci kez altın madalya kazanmayı hedefliyor.

2023 Avrupa Güreş Şampiyonası bugün Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de başlıyor. Milli atlet Feyzulla Aktürk, sıklet 92 kg’a kadar serbestte Türkiye’yi temsil edecek.

Faizulla, Kıdemli Şampiyon olmasının yanı sıra geçen yıl Avrupa 23 Yaş Altı Şampiyonu olarak da dikkatleri üzerine çekmişti.

Milli güreşçi Feyzulla Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyükler kategorisinde ikinci kez yer alacağı Avrupa Şampiyonası’nda podyumda üst sıralarda yer almak istediğini söyledi.

Elmadağ kampındaki antrenman merkezinde şampiyona hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Feyzullah, “İyi bir hazırlık süreci geçirdik. Takım olarak Avrupa Şampiyonası’na iyi hazırlandığımıza inanıyoruz. Sahaya çıkacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” söz konusu.

Her zaman şampiyonluk için çabaladığını vurgulayan milli sporcu, “Geçen yıl Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazandım. Son Avrupa şampiyonu olarak Hırvatistan’da olacağım. Unvanımı korumak istiyorum. Geçen yıl bir yetişkin olarak ilk deneyimimdi, Avrupa şampiyonu oldum. Bu yıl Avrupa şampiyonu olacağım. İnşallah ikinci kez Avrupa şampiyonu olmak ve ülkemizin bayrağını dalgalandırmak istiyorum.” kullanılan ifadeler.

Şampiyonluk kupasıyla dönmeye çalışacaklar.

Milli güreşçi Feyzulla Aktürk, erkekler serbest takımı olarak şampiyonluk kupasını kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

Geçen sene takım olarak Avrupa 2.’si olduklarını hatırlatan Faizulla, “Geçen sene öyle bir talihsizlik yaşadık ki; 74 kilo ile mücadele eden çok tecrübeli sporcu Soner Demirtaş yaralandı. Sakatlanmasaydı ve madalya maçı ya da final maçı oynamasaydı takım olarak şampiyon olacaktık. Takım olarak şampiyon olmak için çalışıyoruz. Allah kalplerimizi müşfik eylesin.” dedi.

Feizulla, hem genç hem de deneyimli isimlerden oluşan iyi bir kadroya sahip olduklarını ve daha fazla madalya ile şampiyonluk hedeflediklerini kaydetti.

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest güreş müsabakaları 17-19 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir