BALKAN | Türk güreşçiler Adar ve Aktürk Hırvatistan’da hilal bayrağını dalgalandıracak.

Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenecek Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda Balıkesir Büyükşehir Belediyespor milli güreşçileri Yasemin Adar Yiğit ve Feyzulla Aktürk mindere çıkacak. Geçen yıl Avrupa Şampiyonası’nı kazanan sporcuların bu yıl halıda Türk bayrağıyla şeref kucağına çıkması bekleniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor futbolcuları Yasemin Adar Yiğit ve Feyzulla Aktürk, Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda mücadele etmek için Hırvatistan’ın Zagreb kentine gitmeye hazırlanıyor. 17-23 Nisan tarihlerinde mindere çıkacak olan güreşçiler, Türkiye’yi yurt dışında temsil edecek.

Yasemin 6. Avrupa Şampiyonası’na gidiyor

Kadınlar serbestte 76 kg sıklette mücadele edecek olan Yasemin Adar Yiğit, daha önce 5 kez kazandığı Avrupa Şampiyonası madalyasını 6. kez kazanmaya çalışacak. 2020 Yaz Olimpiyatları bronz madalya sahibi ve 2017’den 2022’ye kadar dünya şampiyonu olan Yasemin Adar Yiğit, Avrupa Güreş Şampiyonası’nın en güçlüleri arasında yer alıyor.

Aktürk altın madalyanın sahibi oldu

Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nin 24 yaşındaki başkanı Pehlivan Feyzulla Aktürk, erkekler serbestte 92 kilo sıklette mindere çıkacak. Geçen yıl ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda yer alan Feyzulla Aktürk, büyük bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı. Aktürk’ün bu yıl da aynı başarıyı yakalaması bekleniyor.

Kulübün başarılı sporcuları Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Yasemin Adar Yiğit ve Feyzulla Aktürk’ün şampiyonluk madalyası alarak halıda Türk bayrağıyla galibiyet turuna çıkması bekleniyor.

Kaynak: İHA

İlginizi Çekebilir