BALKAN | Türk kadın hentbol takımının Sırbistan karşısındaki hedefi galibiyet.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, “Belgrad’da nispeten rahat bir pozisyonda maçı oynayabilmek için maksimum farkla kazanmamız gerekiyor. Tek hedefimiz kazanmak.” söz konusu.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın Giresun’da Sırbistan’a karşı 2023 Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri ilk play-off maçını kazanarak avantaj elde etmek istediğini söyledi.

Hüseyin Avni Alparslan Spor Salonu’nda 7 Nisan Cuma günü oynanacak maçla ilgili otelde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıç, Giresun’un Görele Belediyespor bayanlar hentbol Süper Lig takımı olması nedeniyle hentbola yakın bir şehir olduğunu söyledi.

Giresun’daki tesisleri gezdiğini belirten Kılıç, “Hentbolun cenneti oldu. İnşallah 7 Nisan’da seyirciler ve Çotanaklar maçta olacak ve salonu dolduracaklar. Bu maç bizim için çok önemli olduğu için tarihimizde ilk kez Dünya Kupası’nda finale kalabiliyoruz.” söz konusu.

Bunun iki maçlık bir dönem olduğunu hatırlatan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Giresun’daki maçta alacağımız sonucun Belgrad’da oynayacağımız maça etkisi büyük olacak. Dolayısıyla seyirciye çok iş düşüyor, onları maça davet ediyoruz. Ramazan ayına denk geliyor ama yine belediyemiz ve valilik yönetimimiz maçın ardından iftar organizasyonunu organize etti. İnşallah Giresun’da tarih yazmak istiyoruz ki orada birlikte yeni ufuklar keşfedelim. Başarırsak Dünya Kupası’nda final oynayacağız.”

Güçlü bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Kılıç, “Almanya, Romanya, İsveç ve Danimarka’da oynayan oyuncularımız var. Ayrıca şu anda ligimizde çok önemli kulüplerde spor hayatını sürdüren oyuncularımız var. Teknik ekibimizle Giresun’da bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi. dedi.

Günlük maçların önemine işaret eden Kılıç, “Bugün iyi olan kazanır, arkamızdaki seyirci desteği sayesinde elbette bir avantajımız var. Belgrad’da nispeten daha rahat bir pozisyonda maçı oynayabilmek için maksimum farkla kazanmamız gerekiyor. Tek hedefimiz kazanmak.” açıklama yaptı

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir