BALKAN | Üsküp Türk Tiyatrosu, Bella Figura’nın gelirini Türkiye’deki depremzedelere bağışlayacak

Üsküp Türk Tiyatrosu, Çarşamba günkü “Bela Figura” yapımından elde edilecek geliri Türkiye’deki deprem bölgesine aktaracağını duyurdu.

Konuyla ilgili Üsküp Türk Tiyatrosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“02/08/2023 Çarşamba günü saat 20:00’de oynanacak ‘Bella Figura’ oyununun bilet geliri Türkiye’deki depremzedelere bağışlanacak. Birlik olma zamanı!”

Bella Figura, modern insanın kendisiyle ve dünyayla olan çatışmalarının canlı bir kesitini veren bir hikaye. Her şey, yanlışlıkla yanlış giden önemsiz bir durumla başlar ve beş karakter yanlış zamanda yanlış yerde bulunur.

Bu oyunda, çoğu zaman dengenin sürdürülebilir bir durum olmadığının farkında olmayan insanların korumaya yazgılı göründüğü bir denge keşfediyoruz. Bella Figure, kim olduğumuz ve kim olmak istediğimiz arasındaki ilişki hakkında sorular sormamıza, kendi ihtiyaçlarımızla diğer insanların ihtiyaçları, yaşam ve genel ihtiyaçlar arasında denge kurmamıza yardımcı olur.

Bella Rosa’da Ziba Radoncic, Slagana Vujoshevich, Chenap Samet, Selpin Kerim, Filiz Ahmet ve konuk oyuncu Ines Radoncic rol alıyor.

İlginizi Çekebilir