BALKAN | Zelenskiy: Ukrayna ordusunu gelecek yıl için hazırlamaya devam ediyoruz

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın devam ettiğini hatırlatarak, orduyu gelecek yıla hazırlamaya devam ettiklerini söyledi.

Zelenskiy, gece saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajla millete seslendi ve ülkesinde Rusya’ya karşı sürdürülen savaşa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Volodymyr Zelenskyy, bugün savunma ve güvenlik güçleri temsilcileriyle bir araya geldiklerini ve cephedeki son durumu görüştüklerini söyledi.

Orduyu gelecek yıla hazırlamaktan bahsettiklerini belirten Zelenskiy, “Ukrayna’nın savunma ve güvenlik güçlerini gelecek yıla hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yıl belirleyici olmalı.” söz konusu.

Ukrayna ordusunun her mevsime hazır olması gerektiğini vurgulayan Zelensky, “Kışın risklerin ne olduğunu, baharda ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, bu da tüm savunma ve güvenlik sektörünün nasıl sonuçlar göstermesi gerektiği anlamına geliyor” dedi. kullanılan ifadeler.

Hedeflerinin Ukrayna’nın tüm topraklarının özgürleştirilmesi olduğuna işaret eden Zelenskiy, bu inançla 2023’e gireceklerini söyledi.

AAA

İlginizi Çekebilir