BALKAN | Zelensky: Modern tankların tedariki için savaşmamız gerekecek

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Rusya’ya karşı devam eden savaş bağlamında Ukrayna ordusunun modern tanklara ihtiyacı olduğunu söyledi: “Modern tankların tedariki için rekabet etmemiz gerekecek.” dedim.

Zelenskiy, paylaştığı bir video mesajında, Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde öğleden sonra gerçekleşen Ukrayna Savunması Temas Grubu toplantısını değerlendirdi.

Ramstein’daki toplantıda video konferans yoluyla konuştuğunu hatırlatan Zelensky, “Bu kapalı bir tartışma ve böyle olması gerekiyor. Ancak genel olarak, bugünkü Rammstein toplantısının dayanıklılığımızı güçlendireceğini söyleyebiliriz.” dedim.

Müttefiklerin Ukrayna’yı desteklemekte kararlı olduklarını ifade eden Zelenskiy, “Evet, modern tankların ikmali için hala mücadele etmemiz gerekiyor ancak tank çözümünün bir alternatif olmadığı her geçen gün daha da netleşiyor.” ifadesini kullandı.

Müttefik ülkelerin silah yardımı sayesinde Ukrayna ordusunun kabiliyetlerinin her geçen gün arttığını söyleyen Zelenskiy, ülkesine yardım eden herkese teşekkür etti.

Ukrayna’ya askeri yardımın sürmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Zelenskiy, “Topraklarımızı özgürleştirmek için uzun menzilli füzelere ihtiyacımız var” dedi. dedi.

AAA

İlginizi Çekebilir