Bard artık programlayabilir – Dijital Çağ

Google’ın yapay zeka destekli sohbet robotu Bard, Mart ayında kullanıma sunulduğundan bu yana şiir yazmaktan tatil planlamasına kadar her konuda yardımcı oluyor. Bard’ın artık yeni bir yeteneği var: kodlama.

Google, Cuma günü bir blog gönderisinde Bard’ın “kod oluşturma, kod hata ayıklama ve kod açıklaması dahil olmak üzere programlama ve yazılım geliştirme görevlerinde” yardımcı olabileceğini söyledi.

Google ayrıca, Bard’ın 20’den fazla popüler programlama diliyle çalışabileceğini ve Google E-Tablolar için özellikler yazılmasına yardımcı olduğunu söyledi. Google’ın verdiği bilgilere göre kodlama özelliği, Bard piyasaya çıktığından bu yana en çok talep edilen özelliklerden biri oldu.

Bard’ın hala bir deney olduğu ve eksik kod üretebileceği veya beklenen çıktıyı vermeyebileceği konusunda uyarıda bulunan Google, Bard’ın kodlama için kullanılması durumunda AI aracının yanıtlarını her zaman iki kez kontrol ederek “kodu bug ve bug’lara karşı kontrol edin” ifadesini kullandı. Bard’a güvenmeden önce güvenlik açığı.” İyice test edin ve çalışın” dedi.

Bard’ın yeni kodlama becerileri ile Google’ın AI yarışındaki konumunu sağlamlaştırmaya başladığını söyleyebiliriz. OpenAI’nin ChatGPT’sine ve geçen yılın sonlarında kullanıma sunulduğundan beri ChatGPT’nin kalbinde yer alan aynı teknolojiye dayanan Microsoft’un yeni Bing’i, komut dosyalarını da çalıştırabilir.

Kaynak: Google AI sohbet robotu artık kod yazmanıza yardımcı olabilir

İlginizi Çekebilir