BBP lideri Destichi: 81 ilde adayımızla sandık başına gitmeye hazırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP genel merkezinde Mustafa Destici’yi ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan BBP lideri Destichi, “Taraflar ayrı ayrı savaşa girdiğinde kayıplar olacak. Partilerimizin dördü de şu anda kendi listelerini hazırlıyor. BBP olarak 81 ilde adaylarımızla sandık başına gitmeye hazırız. Ama genel liste tanıtıldığında büyük bir fırsat sağlanmış olacak. Somut bir sonuç yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Birlik Partisi genel merkezinde Destici ile bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Erdoğan, dün Cumhur İttifakı’na katılan Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’ı da ziyaret etti.

DESTİCİ’DEN AÇIKLAMA

BBP lideri Mustafa Destichi görüşmenin ardından şunları söyledi:

“Halk Birliği’ne bağlı partileri ziyaret ediyor. Kendilerine ve heyetlerine şükranlarımı sunuyorum. Faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Önceliğimiz deprem bölgesiydi. İşler ve faaliyetler hakkında konuştuk ve faaliyetlerimizi, işlerimizi ve sahada gördüklerimizi paylaştık. Kendisi de izlenimlerini bizimle paylaştı. Ortak ziyaretlerimiz de oldu. Bölge ziyaretlerimiz devam edecek. Bu bölgede depremlerden etkilenen kardeşlerimizin barınma ihtiyaçları karşılanmıştır. Yiyecek, giyecek ve sağlık sıkıntısı yok. Tüm kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor.

Gündemimizin ikinci maddesi ise birçoğumuzun seçim öncesi talepleri. BBP olarak milletin sesiyiz. EYT’lilerin sesi olduk, 3600 ek gösterge bekleyen kardeşlerimizin sesi olduk, taşeronların sesi olduk; Şu anda tekrar canının yandığını iddia edenlerden talepler var.

Gündemimizin üçüncü maddesi seçimler. Seçimlerle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Saha işini bölüştük. Sahadan yapılan araştırmalar, seçilmesinin hem cumhurbaşkanlığını ilk turda hem de parlamentoda çoğunluğu getireceğini gösteriyor.

Bu seçim sistemi elbette tek listeyle sandık başına gidenlere büyük avantaj sağlıyor. Şu anda Cumhur İttifakı oyların yaklaşık yüzde 50’sine sahip. Taraflar ayrı ayrı girdiklerinde kayıplar olacaktır. Partilerimizin dördü de şu anda kendi listelerini hazırlıyor. BBP olarak 81 ilde adaylarımızla sandık başına gitmeye hazırız. Ama genel liste tanıtıldığında büyük bir fırsat sağlanmış olacak. Somut sonuçlar yok.

İlginizi Çekebilir