Beşiktaş belediyesinden susuzluğa karşı bilgilendirme kampanyası

Beşiktaş belediyesi geçtiğimiz günlerde azalan baraj dolgusuna ve olası bir su krizine dikkat çekmek için bir bilinçlendirme kampanyası başlattı.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda 2019-2023 Stratejik Planını geliştiren Beşiktaş Belediyesi, şehrin kalabalık caddelerine afişler asarak, Beşiktaş’taki billboardlara, LED ekranlara ve tüm açık alanlara yerleştirdi. olası bir su krizine dikkat çekmek. Ayrıca belediye sosyal medya hesaplarından #BeşiktaştaSuyumuzKoruma adlı dijital farkındalık kampanyası başlattı.

“Ne kadar suyumuz kaldı?” projesi kapsamında reklam panoları ve sosyal medya paylaşımları. QR kod kılavuzu bir soru ile yapılmıştır. Alan sakinleri tarafından okunan QR kod, İSKİ doluluk ekranını gösteren bir tablo gösteriyor. Günden güne ciddi bir tehdit haline gelen su krizini bölge sakinlerine önemli bir hatırlatma görevi gören Beşiktaş Belediyesi’nin projesinde tasarruf çağrıları da yer alıyor.

Çevre duyarlılığıyla tanınan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Son dönemde ciddi bir sorun haline gelen ve küresel iklim değişikliğinin sonuçlarından biri olan kuraklık tehlikesiyle karşı karşıyayız. Şu anda barajlardaki su kıtlığı ve olası bir su krizi, bilinçlendirilmesi gereken konulardan biri haline geldi. Hayata geçirdiğimiz bu projenin bu konudaki duyarlılığın gelişmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum.” söz konusu.
#BeşiktaştaSuyuyguUru kampanyası, Machina Yaratıcı Düşünce Departmanı tarafından Beşiktaş Belediyesi için geliştirildi.

İlginizi Çekebilir