“Bu ürün sizin için pahalı mı? ‘Erdoğan’a Teşekkürler’ tasarımı nedeniyle gözaltına alınan Mahir Akkoyun serbest bırakıldı

“Bu ürün senin için pahalı mı?” Akşam ise görsel iletişim tasarımcısı Mahir Akkoyun çıktı ve “Erdoğan’a Teşekkürler” yazılı çıkartmalar hazırladı.

Sabah saatlerinde gözaltına alınan Akkoyun, adli kontrolünün ardından tahliye talebiyle adliyeye sevk edildi. Akkoyun’un yurt dışına çıkışının da yasaklanması istendi. Mahkeme, Akkoyun’un tahliyesine karar verdi.

DURACAĞIM

Tahliye edilen Mahir Akkoyun, “Önceden bir gün binleri aşanların şimdi milyonların eline geçmesinden çok memnunum. Söylediklerim için çok endişelendiler, tutukluluğum buna tanıklık ediyor. Yoksulluğu ve sefaleti gündeme getirmeme kızdılar. Seni taciz etmeye devam edeceğim.” söz konusu.

KIRILMAK İSTEMİYORUM

Akkoyun’un adliyede savcıya verdiği ifade de belli oldu. Cumhuriyet haberine göre; Akgün, yaptığı açıklamada, kendisine isnat edilen suçları kabul etmeyerek, şunları söyledi:

“Grafik tasarımcı olduğum için bana gösterdiğiniz Twitter hesabımda paylaştığım ve siyasi içerikli çıkartmaları tasarladım. Bunu az önce Twitter hesabımda paylaştım, bu etiketleri düşürüp marketlere yapıştırmadım, kimin yaptığına dair bir bilgim yok. Siyasi gündemdeki düşüncelerimi ifade etmek için tasarımı paylaştım. gücendirmek gibi bir niyetim yok Birçok kişi hazırladığım görselleri kullanmak için mesaj attı, cevap vermem zaman aldığı için genel açıklama olarak bir tweet paylaştım. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Tutuklama kararı hukuka aykırıdır ve bu işleme itiraz ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir