Bulmaca Telefonu: Nokia G22

HMD’nin en yeni telefonu Nokia G22 dakikalar içinde onarılabilir.

Elektronik ürünler için yedek parça satışı yapan HMD ve iFixit ortaklığıyla üretilen Nokia G22, olası bir arıza durumunda değişim ve onarım sürecini en aza indirmeyi hedefliyor. Gerekli donanımlar ile demonte edilerek kolayca tamir edilebilir bir mimari sunar.

HMD, kutu içerisinde parçalarla birlikte sunulan Nokia G22 bataryasının yaklaşık 5 dakikada, ekranın ise yaklaşık 20 dakikada değiştirilebildiğini söylüyor. HMD Ürün Müdürü Adam Ferguson, telefonun basın toplantısında onarımın kolaylığını vurgulamak için Nokia G22’deki pili başarıyla değiştirdi. Çıkarılabilir bir pili değiştirmek kadar kolay değildi. Pili çıkarmak için, Ferguson’un telefonu gitar penası tarzı bir plastik parçasıyla açması ve ince bir tel çekmesi gerekiyordu. Ancak tüm süreç yaklaşık beş dakika sürdü.

Nokia G22, 90 Hz yenileme hızına ve Gorilla Glass 3 korumasına sahip 6,52 inç HD+ ekrana sahiptir; 8MP özçekim kamerası, 50MP ana kamera, 2MP makro lens ve 2MP derinlik sensöründen oluşan üçlü arka kamera kurulumuna sahip.

Nokia G22, Unisoc T606 dahili işlemci tarafından desteklenmektedir, 4 GB RAM ve 64 GB/128 GB dahili depolamaya sahiptir. Nokia G22’nin parlak arka kapağının %100 geri dönüştürülmüş plastikten yapıldığını ekliyoruz.

Mavi ve gri renklerde satışa sunulacak olan Nokia G22, 5050mAh bataryadan güç alıyor, 20W kablolu şarjı destekliyor ve 3 günlük batarya ömrü sunuyor.

Nokia G22, 8 Mart’ta Birleşik Krallık’ta 149,99 £ (179 € / yaklaşık 180 $) karşılığında satışa sunulacak ve Avrupa gibi belirli küresel pazarlarda satılacak, ancak ABD’de satılmayacak. Türkiye’de ne zaman çıkacağı henüz belli değil.

Kaynak: HMD’nin Yeni Nokia Telefonu Dakikalar İçinde Tamir Edilebilir

İlginizi Çekebilir