Canan Kaftangioğlu, Kahramanmaraş’taki çadır kenti ziyaret etti

Canan Kaftancıoğlu, Kahramanmaraş’ta kurduğu çadır kentte depremzedelerle buluştu. Bu sırada depremzede bir kişi, “Devlet buraya bir çadırdan başka bir şey vermedi. Evim yıkıldı, çadır bile alamadım” dedi. Kaftancıoğlu, “Hangi parti olursa olsun. İleriyi planlayacaksın, istihbarat olacak, planlama olacak. bu çocuklar için akıl, ahlak ve adalet.” , – dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölgedeki depremzedeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Beyoğlu ilçesine bağlı Türkoğlu mahallesi Kahramanmaraş çarşı alanında kurulan çadır kentte depremzedelerle buluşan depremzede Kaftancıoğlu’na, “Buraya dört cenaze getirdik. Allah aşkına Hilti’yi bulamıyoruz, hayır. Hilti bile değil. Belediye veya devlet buraya iş makinesi gönderemez mi? Kurtarma ekiplerinde çalışan mühendis arkadaşlarım var. “Organize planlama diye bir şey yoktur” diyor. Adamlar mağdur” dedi.

“GÖNÜLLÜLERLE BÖLGEYE GELEN OPERATÖRLERİ BEKLİYORDU”

Bölgeye gönüllü olarak gelen işletmecilerin iletişime dahi geçemediğini ve beklemek zorunda kaldıklarını öne süren depremzede, devletten çadır alamadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Vallahi hükümet olarak, devlet olarak hükümet buraya çadırlardan başka bir şey vermedi. Evim yıkıldı, çadır bile alamadım. Üç gün önce Kahramanmaraş’a gidip Mansur Yavaş’ı yakaladım, oradan bir çadır aldım. Çadır istiyorsan kaymakama gönder. “Önce evi yıkılanlara” diyorlar, adımız bile yok. Yazıyorsun, geliyorsun, üç gün sonra siliniyor bu isim. İnsanlarımız çok yardımsever. Halk bu milletin karnını doyuruyor.”

Kaftancıoğlu ise depremzedelere, “Hangi siyasi parti olduğu önemli değil. İleriyi planlayacaksın, keşif olacak, planlama olacak. Bu çocuklar için akla, ahlaka ve adalete ihtiyacımız var” dedi.

İlginizi Çekebilir