Canan Kaftangioğlu’ndan Muharrem İnce’ye: Kesin hesap yapanlara halk dersi verecek

Canan Kaftancıoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin “Millî İttifak kurulurken davet edilmedik, yok sayıldık” ve “Halk doğru hesap yapana ibret olsun” yanıtını verdi. . “.

TBMM’de iki AKP partisi olacağını söyleyen İnce, “2017 referandumunda Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Davutoğlu evet oyu verdi. Erdoğan onları kandırdı. Şimdi termik santral listelerindeler. Erdoğan yine değişirse ne olacak?

“ULUSAL İTTİFAKIN OLUŞTURULMASINA DAVETLİ OLMADIK”

İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile 29 Mart’ta yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaparken şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu ile 29 Mart öncesi ve sonrasında herhangi bir görüşmem olmadı. Kendisine yakın bazı kişiler çıkıp kendilerini siyasetçi gibi gösterecek açıklamalarda bulundu. Umursamadım. Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmemiş olan ben değilim. Kişisel telefonlarımızı bilmeyen insanlar değiliz. Ama herhangi bir görüşmemiz olmadı. Milletler İttifakı kurulurken davet edilmedik, muhtıra yazıldığında da davet edilmedik. Göz ardı edildik. Sendikalara karşı değiliz ama sendikalar esas alınmalı. Aralarında bir çıkar ittifakı var.”

KAFTANCIOĞLU’DAN SERT TEPKİ

İnce’nin açıklamaları sosyal medyada da gündem oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İnce’nin sözlerini Twitter’dan aktararak iddialara sert tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu, “Kendi gerçekliğini görmeden kesin hesap yapanlara alenen ders verecektir” dedi.

Canan Kaftangioğlu şu ifadeleri kullandı:

“Yaptıklarını ya da yaşadıklarını haklı çıkarmak için aynaya bakmak yerine bahanelere başvuranları hiç sevmedim. Atalarımızın ne güzel söylemiş olduğu gibi, sorumluluk denen şey önce kendini delmekse de, kendi hakikatini görmeden kesin hesap yapanlara da halk dersi vereceklerdir.

İlginizi Çekebilir