Canlı yayında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuşuyor

Vaakşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor:

Ucubeler çağının sonuna yaklaşıyoruz. Uzun süredir adaletten mahrum bırakıldık. Hukuku kendi iradesine göre yönlendiren iktidar, zalime boyun eğerek başkentin göbeğindeki menfur cinayetin sorumlularını bulamıyor. Mafyayı, simsarları, uyuşturucu tacirlerini kollayan, Sinan Ateş’in katillerini kollayan çağ dışı bir hükümet. Polisimiz cinayeti planlayan kişiyi vekilin evinde yakalar, o tutanak kaybolur. Bugün bu rapor dava dosyasında yok. Böyle bir karmaşa olabilir mi? Recep Bey esaret sembolü oldunuz. Millet adamı oldun, mafya kuklası oldun. Geçmiş hükümetlerin hatalarından ders alırsınız. Nereden nereye. Recep Bey’in yapamadığını biz yapacağız. Sinan Ateş’in kanını yeryüzünde bırakmayacağız. Katiller, azmettirenler ve suç ortakları cezalandırılacaktır.

– BTC yeni bir düzenlemeyi yürürlüğe koydu. Sosyal medya platformlarının artık kişisel bilgileri paylaşması gerekecek. Örneğin, yanıltıcı bilgi yaydığı için Enag devre dışı bırakılır. Enag verilerini paylaşan hesaplar da devre dışı bırakılır. Türk gençliğine uygun gördükleri cezaevi düzenine bir pranga daha eklenir. Üstelik yönetmelik bununla da sınırlı değil. Sosyal medya platformlarının Türkiye’deki tüm kişisel verileri saklamasını zorunlu kılar.

– Bu güç bozuk plak gibi kendini tekrar etmeye başladı. 2017’de büyüdün, bacaklarına pranga takıldı. Bu ulus, büyüme eksikliğinizin sonuçlarına katlanmak zorunda mı? Bu insanlar senin küflü hikayelerini dinlemek zorunda mı? Türkiye güvensizliklerinize katlanmak zorunda mı?

– Recep Bey, gerginsiniz dediğimde bana ve arkadaşlarıma hakaret etmeniz seçimin kaçınılmaz sonucunu değiştirmeyecektir. İçinde bulunduğunuz durumdan tamamen siz sorumlusunuz. Hâlâ minimal bir devlet adamı değildin. 21 yılda herkes bir şeyler öğrenir, ama sen değil. Geçen hafta bana “utanç” dedin. Bu ülkenin cumhurbaşkanı olmak için zerre kadar şerefinizin olmamasından utanıyorum. Küfürlü dilinizden, söylediğiniz yalanlardan, attığınız iftiralardan utanıyoruz. Ama hiç utanmıyorsunuz, kin ve nefret tohumları ekmeye devam ediyorsunuz. Muhalefetin Gabar’da Kadı’ya defnedilmesinden bahsetmek için çok yersizsiniz. Kudi bizim için Rize ile aynı vatandır. Şehitliği kabul etmeye ve Gabar, Kudi’de defnedilmeye hazırız. Bu tehditleri kendine sakla.

İlginizi Çekebilir