Canlı yayında: Kılıçdaroğlu Trabzon’da Millet Buluşmasını anlatıyor

Kılıçdaroğlu, Trabzon’da TBMM programına ilişkin konuşuyor:

– Kavga etmekten bıkmadık mı? Kadınları başı açık ve örtülü olarak ayırmaktan bıkmadık mı? Ayrımcılığa son veriyorum, 85 milyona ulaşıyoruz. Hiçbir çocuğun aç yatmayacağı bir Türkiye inşa edeceğiz.

– Beş kişilik para var ama emeklilik için değil. Onlar değil. Bir hortumun maliyeti 418 milyar dolar. Ben bu parayı bu milletin cebine koyacağım. Helal para. Dünyanın hiçbir mahkemesi devletin soyulmasına izin vermez. Kim aldı kuruşuna kadar getireceğiz.

Aday olmamı istemediler. Kimse unutmasın, bu ülkede ya adaleti sağlayacağız ya da adaleti yeniden tesis edeceğiz.

-Gençlere söz verdim torpidoyu bitireceğiz.

– Güce giden yol çalışmaktan, ekip çalışmasından geçer, doğru beslenmeden değil. Bu 6 lideri birleştiren bir demokrasidir, bu halkın hakkı değildir, bu kişi başına gelirin sürekli düşmesidir. Bir araya geldik, beraberiz, bu ülkede adaleti tesis edeceğiz, gelir dağılımında adaleti sağlayacağız.

Ne tür bir milliyetçilikten bahsediyorsun? Süleyman Şah’ın kabri başında bayrağını indirip toprağını terk eden kişi milliyetçi olamaz. Milliyetçilik Türk lirasını eritmek değil, her alanda güçlü olmaktır. Taraftarlara dolar veya euro üzerinden ihaleler yapıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar yabancı parayla yapıyorlar.

İlginizi Çekebilir