Canlı yayında: MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor

Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor:

-Bizim anlayışımıza göre kardeşlik ve cemaat ortak paydasında insan, insanın canı, dayanağı ve canıdır. Bir aydır her birimizin kalbi deprem bölgesinde atıyor. Siyaseti fitne kumpasına, çadır tiyatrosuna çeviren yel değirmeni ters çevirmelerine ve meşhur devşirme düzenlemelerine itibar etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı olarak sağa sola bakmadan Türkiye’ye hizmet edeceğiz. Başkaları gevezelikte sınır bilmeyecek, daha yüksek bir hedef için çalışacağız. Diğerleri aylaklıkta rekorlar kıracak, biz dağları aşacağız, umudu canlandıracağız. Diğerleri ihtilaf içinde savaşacak, barış, barış ve kardeşlik için bir manifesto yazacağız.

Zorlukların üstesinden geleceğiz, engellerin üstesinden geleceğiz. Denizi geçtik, akıntıda boğulmayacağız. Bu kapsamda depremden etkilenen insanlarımız korunarak şefkat, merhamet ve cömertlik pınarları fışkırmıştır.

– Kısa sürede 405 bin acil durum evi ve 83 bin köy evi yapılacak. Depremden etkilenen illerin dokusuna göre özel master planlar hazırlanır. Deprem riski ve arazi etütleri doğrultusunda kentleşmeyi dönüştürme çalışmalarının önemi yadsınamaz bir gerekliliktir. Bundan sonra ayrılmaz hedefimiz dayanıklı binalar inşa etmektir. Aşkımız Türkiye. Zaman kaybedemeyiz, çöplerle uğraşamayız.

– Milliyetçilik sadece coşkuyla dinlenen bir nutuk değildir. Kalıp ve kapsamda olmamalıdır. Milliyetçiliğe gerçek anlamını veren şey, olasılık ile olasılığın, olan ile olanın, akıl ile inancın mantık ve kabul edilebilirlikte buluşmasıdır.

İlginizi Çekebilir