ChatGPT entegre sosyal medya uygulaması: Koo

Hindistan’da geliştirilen ve kendisini Twitter’a alternatif olarak kabul ettiren bir sosyal ağ uygulaması olan Koo, çekiciliğini artırmak için ChatGPT’yi kullanıyor.

Şirket, Koo’nun içerik oluşturucuların ChatGPT kullanarak gönderiler oluşturmasına olanak tanıyan “dünyanın ilk mikroblog platformu” olduğunu söylüyor. ChatGPT entegrasyonu şu anda yalnızca önemli bir takipçi sayısına veya doğrulanmış bir rozete sahip içerik oluşturucular tarafından kullanılabilir. Ancak yakında aboneler için herhangi bir kısıtlama olmaksızın herkesin kullanımına sunulacak. Şirket, özellik için kullanıcılardan ücret alınması veya özelliğin yakın gelecekte premium seviyeye yükseltilip yükseltilmeyeceği hakkında herhangi bir şey söylemedi.

Metin istemlerine ek olarak, Koo kullanıcıları yapay zeka ile etkileşim kurmak için sesli dikte özelliğini de kullanabilir. Koo uygulamasının proje bölümü, kullanıcıların “günün en iyi haberlerini bulma veya ünlü bir kişiden alıntı isteme, hatta bir gönderi veya blog isteme” gibi görevleri gerçekleştirmesine olanak tanır.

Twitter’a alternatif olarak tanıtılan Koo, 50 milyondan fazla indirildiğini söyledi ancak kullanıcı sayısını açıklamadı.

Kaynak: Twitter’ı unutun – bu sosyal medya uygulamasında ChatGPT yerleşiktir

İlginizi Çekebilir