ChatGPT’de hata bulanlara OpenAI’den para ödülü

OpenAI, ChatGPT’yi daha güvenli hale getirmek için bir “Bug Bounty Programı” başlattı. Kusur bulanlar, 200 ila 20.000 ABD Doları arasında değişen bir nakit ödül alacak.

OpenAI, ChatGPT’deki hataları bulma yolunda önemli bir adım attı. Şirket, AI sistemindeki herhangi bir güvenlik açığını veya diğer sorunları bildiren kişileri ödüllendirmek için bir “Bug Bounty Programı” başlattığını duyurdu.

Araştırmacılardan teknolojiyle ilgilenen herkese açık olan program kapsamında, OpenAI sistemlerinde açık bulanlara 200 bin dolar ile 20 bin dolar arasında nakit ödül verilecek.

Hatırlarsanız, ChatGPT devre dışı bırakıldı ve geçen ay bazı kullanıcılar diğer kişilerin sohbet geçmişlerinin başlıklarını gördükten sonra geçici olarak kullanım dışı kaldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu olaydan sonra OpenAI, gizlilik ihlali nedeniyle oldukça heyecan yaratan Bug Bounty Programını duyurdu.

Başlattığı programda gizliliğe ve güvenliğe büyük önem verdiğini gösteren OpenAI, yaptığı açıklamada misyonunun herkese fayda sağlayan yapay zeka sistemleri oluşturmak olduğunu belirterek, “Bu amaçla araştırma ve geliştirmeye yoğun yatırımlar yapıyoruz. yapay zeka sistemlerimizin güvende olduğunu. Ancak, herhangi bir karmaşık teknolojide olduğu gibi, güvenlik açıklarının ve zayıflıkların meydana gelebileceğini biliyoruz. Şeffaflık ve işbirliğinin bu konuyu ele almak için kritik öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, sistemlerimizdeki güvenlik açıklarını belirlememize yardımcı olmaları için güvenlik araştırmacıları, etik korsanlar ve teknisyenlerden oluşan küresel topluluğu davet ediyoruz.”

OpenAI tarafından başlatılan bu programın işe yarayıp yaramayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: OpenAI, ChatGPT için hata ödül programını başlattı

İlginizi Çekebilir