CHP Adayı Erzincan Sarıgül: Bana oy verseler de vermeseler de tüm hemşerilerimin temsilcisi olacağım

Erzincan CHP milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, “Kardeşlerimin derdi benim derdimdir. Milletvekili olmayı değil, sorunlarınızı çözmeyi hedefliyorum. Bana oy verseler de vermeseler de tüm hemşerilerimin temsilcisi olacağım.”

Sarıgül, Erzincan, Çayırlı, Terkan ve Merkan ilçelerinde şu ifadeleri kullandı:

İKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR BAYRAĞIMIZ VE TOPRAKLARIMIZ

İki kırmızı çizgimiz var: Bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımızı ve vatanımızı seven herkes benim öz kardeşimdir. Kardeşimin sorunu benim sorunumdur. Milletvekili olmayı değil, sorunlarınızı çözmeyi hedefliyorum. Bana oy verseler de vermeseler de tüm hemşerilerimin temsilcisi olacağım.

ERZİNKAN’DAN OY ALIP ANKARA’YA KAYACAKLAR

Erzincan’dan oy alıp Ankara’da yatıp hemşerileriyle flört edenlerden hiç olmadım, olmayacağım.
Erzincan yiğittir, yiğittir, yiğittir. Erzincanlı her zorluğa göğüs gerer. Ama yalanlara dayanamaz. Haksızlığa tahammülü yoktur. Erzincanlının olduğu yerde çalışkanlık vardır. Hoşgörü var, sevgi var, saygı var, dayanışma var. Vatan, millet ve bayrak sevgisi vardır.

ERZİNCAN’I 2-0 YAPIN

Vatandaşlarımın dertlerini biliyorum. Erzincan’ın bütün sorunlarını biliyorum. Ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı biliyoruz. Tüm sorunlarınızı çözeceğiz. Beni Ankara’ya yalnız gönderme. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Dr. Ufuk Aktaş ile gönderin. Erzincan’ı 2-0 yapalım.

KILIÇDAROĞLU HÜKÜMETE DEMİR VERDİ, EKONOMİYİ YÜZE ÇIKARTTI

Sayın Kılıçdaroğlu hepsinin başkanı olacak. Türkiye’nin yüzde yüzünü kaplar. Devleti doğru yola sokar, ekonomiyi doğru yola sokar. Ülkeye barış getirir. Köylerde tarım ve hayvancılık yapılmamaktadır. Tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceğiz. Bunu Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ifade etti.

KÖYLERİ RESMİ YAPACAĞIZ

Erzincan yeni oluşturulan özel ekonomik bölgede yer alacaktır. Tarım ve hayvancılığın merkezi olacak. Hayvancılık için ucuz kredi vereceğiz. Çiftçi ve tüccarların bankalardan aldığı kredilerin faiz oranlarını düşüreceğiz. Çiftçiye ÖTV ve KDV’siz mazot sağlayacağımızın sözünü verdik. Çiftçimize ve yetiştiricimize alım garantisi veriyoruz. Çiftçi kazanacak. Köyleri canlandıracağız. Her köyde bir ziraat mühendisi veya veteriner bulunacak. Tarım ve hayvancılıkta çalışan gençlere ve kadınlara devlet sosyal katkı payı ödeyecek. Erzincan topraklarında ekilip biçilmemiş toprak kalmayacak.
Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara devletin topraklarını bedelsiz vereceğiz.

ERZİNCAN, GÖÇMEN OLMAYAN, GÖÇMEN

Yozgat mercimeği, Niğde patatesi, Manisa üzümü kadar meşhur olacak chaiyrly fasulyesi. Marka olacak. Umarım yapabilirim. Chaiyrly, tüccarların para kazandığı, çiftçilerin parayı ceplerinde gördüğü bir alan haline gelecek. Erzincan’ın fakir değil zengin olması ve Erzincan’ın göçmen değil göçmen alması için bize destek olun. Erzincan’da aşk kazanacak, Erzincan kazanacak,
Kazanan Türkiye olacak.

İlginizi Çekebilir