CHP genel merkezinde listelerin hazırlandığı kata sinyal bozucu yerleştirildi.

Milletvekili aday adaylığı başvurularının yapılmasının ardından Milli İttifak listelerinin hazırlanması çalışmaları devam ediyor. CHPP’de milletvekili listelerinin yazıldığı yere, yere çarpma ihtimaline karşı kilit takıldığı öğrenildi.

Trend anketleri cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sadece birkaç gün kala devam ediyor. Liste hazırlıkları sürerken, Millet İttifakı himayesindeki Mutluluk Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti CHP listelerinden seçime katılacağını açıkladı.

Şimdiye kadar Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Halk Kurtuluş Partisi ve Millet Partisi milletvekil listesini YSK’ya sundu.

Gönderilen listeler YSK tarafından incelenecektir. Eksikliklerin giderilmesi için ilgili taraflara 14 Nisan’a kadar süre verilecek. Ön aday listeleri 15 Nisan’da, kesin listeler ise 19 Nisan’da açıklanacak.

CHP’DE BASTIRMA ÖNLEMLERİ

Kritik seçim sürecinde milletvekili adayları da cumhurbaşkanı adayı kadar önem kazandı. Gazeteci Altan Sanjar’a göre; CHPP’nin milletvekili listelerinin yazıldığı katta sinyal bozucu kuruldu.

İlginizi Çekebilir