CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu maaşını Kiralık Bir Ev kampanyasına bağışladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremin ardından başlattığı “Bir Ev Kiralık” kampanyası Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen depremzedeler için devam ediyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu maaşını kampanyaya bağışladı.

Kılıçdaroğlu, “Kiralık Bir Ev” kampanyasının canlı yayınına telefonla katılarak depremzedelere bir maaş daha bağışladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bugün deprem bölgesini üçüncü kez ziyaret ettim. Bu tür kampanyaların önemi, oraya gidip acılara tanık olduğunuzda ve halkımızın taleplerini bizzat dinlediğinizde – ve genellikle acıyı dinlediğinizde – çok daha iyi anlaşılıyor. Öncelikle ‘Kiralık Bir Ev’ kampanyası için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve bu kampanya için ekranlarını açan Halk TV’ye teşekkür ederim. Bu gerçeği hepimiz biliyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu evsiz. Binalar ve evler yıkıldı. Hepimiz gördük. Bunu üç kez seyahat ettiğim için kendim gördüm. Yıkılmayan evler rahatsızlık nedeniyle dahil edilmemiştir. Açıkçası bu doğru. Girilmemelidir. Kontroller tamamlanana kadar vatandaşlarımız yüksek riskli binalara, özellikle çok katlı binalara giremezler.

Olduğu zaman bir; Bölgenin çadır ve konteynırlara ihtiyacı var. İki; İlden geçici olarak ayrılan insanlarımız için de maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ikinci gerçek olur. İzmir Büyükşehir Belediyemizin bu anlamlı kampanyasına destek olmak adına bir maaşımı daha bu kampanyaya bağışlamak istiyorum. Ne kadar çok kişiye dokunabilirsek, o kadar çok kişiye ulaşabilirsek o kadar iyi. Milletimizin bu günleri dayanışma içinde açacağına inanıyorum. Keşke bu asil halk bir daha yalnız kalmasaydı. Bize düşeni yapalım. Ben de kimsenin umutsuz olmasını istemiyorum. Hakikaten Türkiye güçlü bir ülke. Halkımız dayanışmayı ve dayanışma kültürünü özümsemiş, bunu ruhuyla hissetmiş bir ülkedir. Dolayısıyla bu acıyı birlikte aşacağımıza inanıyorum.”

İlginizi Çekebilir