CHP lideri Kılıçdaroğlu: Allah aşkına son zamanlarda ‘Amedspor’ adını duydular mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bursaspor-Amedspor maçında ırkçı saldırılara uğrayan Amedspor için “Geçmişin acıların sembolleri yüzünden kimse kimseyi tehdit edemez” dedi.

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimleri kazanmaları halinde devletteki paradigmayı değiştireceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, Bursaspor-Amedspor maçında Amedpsor’a yönelik ırkçı saldırıları ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin takıma yönelik saldırılarını değerlendirerek, “Bize göre Amed’den daha güzel bir yer yoktur ve Amedspor’dan da bahsedilmeyecektir” dedi.

“Türkiye Futbol Federasyonu, Bursa Valiliği ve polisin arasında bir ihmaller zinciri var gibi görünüyor. Gerekli soruşturmanın başlatıldığı açıklandı. Bekleyelim bakalım soruşturmadan ne çıkacak? Fan boyutu ile ilgili olarak; Bu ülkede kimse kimseyi ne sebeple olursa olsun tehdit edemez… Kimse kimseyi geçmiş acıların sembolleri ve failleri üzerinden tehdit edemez. Kim bu tehdide göz yumarsa, kim aracılık ederse vatan hainidir, bölücüdür. Hukuk gereğini yapar ve derhal yapmalıdır. Amedspor adına gelince. Bırakın, Allah aşkına; Birkaç yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu bu isme onay verdi. Yaklaşık 10 yıl boyunca forma giydiği takımlarda yüzlerce maça çıktı ve Türkiye’nin dört bir yanına dağıldı; Amedspor, Türkiye’nin dört bir yanından Diyarbakır’a gelen takımları ağırladı. Az önce “Amedspor” adının “Amedspor” olduğunu duydular mı?

T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, kutuplaştırıcı söylemlerin enkaz altında kaldığını söyledi. CHP liderinin Sabunku’nun sorularına verdiği diğer yanıtlar şöyle:

HDP ile ne zaman tanışacaksınız?

Değerli HDP eşbaşkanları ile görüşeceğim. Arkadaşlarım plan yapıyor.

Kampanya sırasında iki belediye başkanı sizinle birlikte mi seyahat edecek yoksa ayrı programları mı olacak?

– Zaman zaman ortak programlarımız olacak. Arkadaşlarımız ittifakımızın diğer liderleriyle birlikte olacak. İsmin ruhu ile çalışacağız. Çünkü cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmakla kalmayıp; Milletvekili seçimlerinde de büyük başarı göstereceğiz. Bu başarı herkesin başarısı olacaktır.

Meclis listelerini hazırlarken öne çıkan bir formül var mı?

Arkadaşlarımız çalışıyor. Dediğim gibi sadece cumhurbaşkanlığı değil, milletvekilliği seçimlerinde de büyük başarılar elde edeceğiz. Kimse endişelenmesin.”

İlginizi Çekebilir