CHP lideri Kılıçdaroğlu: Çadır sorununu çözemiyorlarsa çözsünler, biz çözeriz.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’da devam eden çadır sıkıntısıyla ilgili olarak, “Türkiye’deki tüm çadırları fiyatı ne olursa olsun deprem bölgelerine göndermeye hazırız. Karar veremiyorlarsa onlar karar versin, biz karar verelim” dedi.

Hatay’da konuşan Kılıçdaroğlu, “Depremin üzerinden 17 gün geçti, 17 gündür çadır sorunu çözülmedi. Gittiğim her yerde, arabadan indiğim her yerde önüme çıkan herkes çadırla ilgili sorunu konuşuyor, “Çadır bulamıyoruz, çadır alamıyoruz” diyordu. İnsanlar evlerine yakın çadırlarda yaşamak istiyor. Çünkü binalarında bir şeyler var. Bir şekilde bu sorunu aşmak istiyorlar” dedi.

Hükümete seslenen Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına Türkiye’deki çadır sorununu nasıl çözemezsiniz? Neden kalkıp “Çadır sorununu çözdük” diye dolaşıyorsunuz? Gelin vatandaşı dinleyin. Fiyatı ne olursa olsun Türkiye’deki tüm çadırları alıp deprem bölgelerine göndermeye hazırız. Onlar çözemezse biz çözelim diyorlar. Neden anlamıyorlar? Hükümetin bu konuda çok daha hızlı hareket etmesi gerekiyor” dedi.

İlginizi Çekebilir