CHP lideri Kılıçdaroğlu KKTC’de: Yavru vatanımızın evlatları Adıyaman İsias otelinde katledildi, yavru vatanın feryadı susmayacak

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Genç ülkemizin evlatları Adıyaman İsias Oteli’nde katledildi. Ailelerle tanışmak için Selvi Hanım ile KKTC’ye yeni geldik. Yeni doğmuş bir ülkenin feryadı susmayacaktır” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonucunda Adıyaman’daki İsias Otel’de kalan 31 turist rehberi ile KKTC lise voleybol takımından 25’i çocuk 35 kişi ve onlarca kişi hayatını kaybetti.

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman İsias Oteli’nde şehit olan Kıbrıs kervanının ailelerini ziyaret etmek üzere KKTC’ye gitmek üzere yola çıktığını duyurdu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

“Genç ülkemizin evlatları Adıyaman İsias Oteli’nde katledildi. Ailelerle tanışmak için Selvi Hanım ile KKTC’ye yeni geldik. Köylü çocuğunun ağlaması dinmeyecek. Selvi Hanım ve ben için bugün hayatımızın en zor günlerinden biri olacak.”

İlginizi Çekebilir