CHP lideri Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi ziyaret etti: Karşılaştığımız sorunlar bireysel sorunların çok ötesinde.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Parti Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Karşılaştığımız sorunlar bireysel sorunların çok ötesine geçiyor.”

Kılıçdaroğlu, Anavatan Partisi genel merkezinde Anavatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile bir araya geldi.

İnce, Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezi önünde karşıladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu görüşmenin ardından, “Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Doğal olarak Türkiye’de deprem bölgesi başta olmak üzere birçok sorundan bahsettik. Biz de bu vesileyle deprem bölgesi kanun taslağı hazırlıyoruz. Depremin olduğu bölgedeki sorunları çözecek ve bölgeden ayrılanların bölgeye geri dönmesini sağlayacak bir yasa tasarısını Meclis’e sunacağız. Halil İbrahim Sofrası’nı büyütmeye çalışıyoruz, birlikte olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların çok ötesinde, bunlar Türkiye’nin sorunları. Ben ne kadar duyarlıysam, Bay Inge de o kadar duyarlıdır. Bizi ağırladıkları için başkan ve arkadaşlarına tekrar teşekkür ederiz.” söz konusu.

Muharrem İnce de görüşmenin ardından şu ifadeleri kullandı:

Sevgili arkadaşlar, biz ülkenin partisi olarak sendikalar olarak ilke etrafında olmalıyız. Bir Atatürk’ü münakaşaya zorlamayız, iki dehşetten uzağız.

Kadın haklarına bağlıyız. Mültecileri Türkiye’ye geri göndermeye kararlıyız.

Bunlar bizim ilkelerimiz, duruşumuz bu. Ülkeyi ilkeler etrafında yükseltebiliriz. Biz yine bir şeye inanıyoruz: Erdoğan gitmeli.

Bu sağduyuyu temsil etmez, kibirlidir. Akla inanmaz, hukuka inanmaz. Bu konudaki tüm görüşlerimizi açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

BU GERİ DÖNÜŞ Mİ OLACAK?

Adaylığınızı geri çekip çekmeyeceğiniz sorusuna İnce, “Hayır, öyle bir şey demedim. Köroğlu gibi ileri geri mücadele etmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir