CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kurmaylarına talimat: “Ayrıcalık yapmayacağız, yolumuza devam edeceğiz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masadan çekildiğini açıklamasının ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) sıra dışı toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK üyelerine bu konuyu tartışmaktan kaçınmalarını söyleyerek, “Yolumuza devam edeceğiz. Cevap vermeyeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu dün partisinin MYK programını iptal etti. Gelen bilgiye göre; Toplantıda Kılıçdaroğlu, kurmaylarından İYİ Parti ile ilgili tartışmalardan kaçınmalarını istedi. Parti kaynakları, CHP’nin hiçbir koşulda saldırgan bir dil kullanmaktan kaçınacağını söyledi.

Toplantıyı değerlendiren heyet, “İYİ Parti konusunda kendimizi kısıtlamamaya devam edeceğiz. Milli İttifak olarak yolumuza devam edeceğiz. Açıkladığımız metinleri uygulamaya kararlıyız. Onları takdir ettik. Başkanımız da aynı görüşte.”

İYİ Parti’nin müzakere masasına dönmesi ihtimaline ilişkin de genel merkez, “Bu konuyu görüşmede görüşmedik. Siyasette 24 saat içinde her şey olabilir. Böyle bir şey olsa bile kararı genel başkanlar verecek. Yolumuza her şekilde devam edeceğiz.” Toplantıda CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına desteğin de teyit edildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir