CHP Özel: Kılıçdaroğlu’nun katledildiğini duyuyoruz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen suikastı duyduklarını söyledi. Özel, güvenlik güçlerinin de bundan haberdar olduğunu belirtti.

Halk Televizyonu’nun yayınına katılan Özel, yaptığı açıklamada, “Faik Öztyrak, Selin Sayek Böke, Seyit Torun, Veli Ağbaba, Mansur Yavash eşlik ediyor. Malatyalı esnafı, iş insanlarını, meslek odası üyelerini, sendika başkanlarını, kanaat önderlerini dinliyor, deprem sonrası yaşananları ve taleplerini anlatıyor. Masada altı kişi daha var, altı ittifak ortağının il başkanları. Milletler İttifakı’nın komuta zihniyetini yansıtıyor. İttifak ortaklarımız her zaman yanımızda. Mansur Yavaş yarın Kahramanmaraş’ta. İmamoğlu, Hatay’a kadar ona eşlik edecek. İmamaoğlu, Akşener ile birlikte Hatai’deki çadır kampları ziyaret edecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, geceyi depremzedelerle çadırda geçirecek. Özgür Özel “Geceyi Nurhak’ta geçireceğiz. Depremzede ne yerse onu yer ve olduğu gibi kalır. Saraylar başkanının değil, gerekirse çadırkent başkanının yanındayız” dedi.

Özel, güvenlik konularıyla ilgili olarak şunları söyledi: “54 arkadaşımız sahada görev yapıyor. Cinayet sesleri yaklaşıyor. Korucularımızın sayısı artmıyor, Kılıçdaroğlu’nun da böyle bir talebi yok. Normal şirket arabasını kullanıyor. Ama elbette durum ciddi. Zırhlı personel taşıyıcı gönderdiler ama Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Bu tehditler aslında seçimlere bir korku havası sokmaya yöneliktir. arkası boş mu Artvin-Şavşat’ta sütunumuza ateş açıldı. Adalet yürüyüşü sırasında bir saldırı meydana geldi. Ankara Çubuk’ta çıplak elle öldürmek istediler. Girdiği evden çok uzakta olmadığını söylediler. Hiçbiri hapse girmedi” dedi.

Özel, “Bize gelen bilgilerin yetkililerin elinde olmaması imkansız. Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki yetkililere güveniyoruz. Zayıflık, onları yönetmesi için Soyle’a verilmiş olmaları ve politik bir araç olarak kullanılmalarıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar asla korkmuyoruz. Bunları korku atmosferine çevirmeye çalışanlara karşı, bu seçimi bir bahar havasında yaşamanızı, bu baharın da geleceğini hatırlatırız. İstanbul’a bahar geldiği gibi Türkiye’ye de bahar gelecek.”

İlginizi Çekebilir