CHP Sözcüsü Öztrak: “Cumhurbaşkanlığı seçimi ve yapılması gereken tüm işlemlerle ilgili parti meclisimiz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki vermiştir”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Parti Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve bundan sonra yürütülecek tüm süreçlerle ilgili parti meclisimiz adına karar alma yetkisini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy birliği ile vermiştir. Kızılay’ın Erkek Çocuk Derneği’ne ve Türk Eczacılarına çadır satması ile ilgili olarak Öztrak, “Kızılay’ın STK’lara çadır satan bir işletme olarak faaliyet göstermesi akıl ve anlayışıyla bağdaşmaz” dedi.

Öztrak, CHP parti meclisi toplantısının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Toplantıda; 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız facianın genel bir değerlendirmesi yapılarak, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerine ilişkin hazırlıklar ve çalışmalar ele alındı. Felaket” başlıklı gündemde, genel başkanımızın liderliğinde depremzedelerin yaralarının sarılması için milletvekillerimiz, Parti Meclisi üyelerimiz, belediyelerimiz ve yerel teşkilatlarımız tarafından yürütülen çalışmalar ele alındı. ilerideki iş

Bu içerikte; CHP ve Millet İttifakından belediyelerimiz depremin olduğu günden bugün saat 09:00’a kadar bölgeye 8,63 araç ve 23,65 personel gönderdi.

Belediyelerimiz bölgeye toplam 6.436 tır ve kamyon, 4 uçak, 6 gemi, 2 vapur ve 2 insani yardım vagonu bağışladı. Belediyelerimize ait günlük 710.000 porsiyon kapasiteli 142 adet seyyar mutfak, 760.000 porsiyonluk 153 adet yemek makinesi.
Bölgede 140 bin unlu mamul kapasiteli 16 adet gezici fırın bulunuyor. Ayrıca bölgedeki belediyelerimiz; 2 milyon 859 bin battaniye, 248 bin 752 ısıtıcı ve soba, 36 bin 715 çadır, 955 konteyner, 1594 seyyar tuvalet ve duş, 4 milyon 131 bin hijyen kiti ve 2 bin 25 jeneratör.

Belediyelerimiz çadır ve kalorifer direkleri ağırlıklı olarak bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan, parti toplantımız, zeminde büyük can kayıplarına neden olan kaosu, arama kurtarma operasyonlarında başarısızlıkları ve depremzedelere yiyecek ve barınma sağlama konusunda hükümetin eksikliklerini de takdir etti. Bu çerçevede, diğer tüm eksiklikler ve başarısızlıklar bir yana, Kızılay’ın sivil toplum kuruluşlarına çadır satan bir işletme olarak faaliyet göstermesi akıl ve anlayışla bağdaşmamaktadır. Bu ülkede depremzedelere çadır dağıtmakla görevli kadim yardım kuruluşunun, deprem anında vatandaşlarımız “çadır, çadır” diye bağırırken, çadırları başka kuruluşlara satması, devletteki yönetim krizinin nereden geldiğini acı bir şekilde gösteriyor. . AKP döneminden ve bu zihniyetin devleti nasıl yok ettiği.

Parti toplantımızın gündeminin ikinci maddesi ise “28’inci Dönem Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri için hazırlık ve çalışmalar” oldu. Bu içerikte; Parti Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve bundan sonra gerçekleşecek tüm süreçlerle ilgili Parti Meclisimiz adına karar alma yetkisini Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy birliği ile vermiştir.

Böylece partimizin yetkili organları, 13. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını bir kez daha vurgulamış oldular.”

İlginizi Çekebilir