CHP Sözcüsü Öztrak’tan TİP lideri Erkan Baş’a destek: Mültecilerimize hakaret eden Cumhur İttifakı üyesi kendini zannediyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş adına konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Adam Tito’dan geriye kalanlar. Belli ki Alman istihbaratının kontrolü altında büyümüşsünüz; Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye’ye gönderiliyorsunuz” dedi. isimler, dil ve din? Sınırlarını bil! cevap verdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katıldığı canlı yayında Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş için şunları söyledi: “Adam, Tito’dan geriye kalandır. Yusovich’in gerçek adı. Artık Yuşoviç olarak Türk halkının karşısına çıkabilecek misiniz?” Twitter hesabından yaptığı açıklamayla sözlerine tepki gösterdi.

Öztrak’ın bu konudaki açıklaması şöyle:

“Atalarımızın “düşmanla sonuna kadar savaşan, geri çekilmeyi bilmeyen” dediği muhacirlerimizi aşağılayan Halk Birliği mensubu kendini kim zannediyordu? Sınırlarını bil!

NE OLDU?

Destichi, TV kanalında katıldığı bir canlı yayında Basch hakkında şunları söylemişti:

Adam Tito kaldı. Biliyorsunuz, Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Sovyet rejimine benzer bir komünist rejim vardı. Buradan Almanya’da geçiyorsunuz. Hep sol örgütlerde. Belli ki Alman istihbaratının kontrolü altında büyümüşsünüz; Türkiye’ye gönderildiniz. Gerçek soyadın ne? Yusovich Burada ne kullanıyorsun? kafanı kullanıyorsun TİP başkanından bahsediyorum. Yusovich’in gerçek adı. Artık Yuşoviç olarak Türk halkının karşısına çıkabilecek misiniz? Gerçeği halktan saklamayı doğru bulmuyorum.”

“ÜLKEMİZDEKİ MİLYONLARCA YUGOSLAV GÖÇMENİNE KILINMIŞLAR. ALMANYA’DA DOĞAN MİLYONLARCA İŞÇİ ÇOCUĞU TEMSİLCİ OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR”

TİP Başkanı Erkan Baş, Destici’nin sözlerine sosyal medya hesabından şu açıklamayla yanıt verdi:

“Bu kişiyi ciddiye almıyorum ama bu benimle ilgili değil. Ülkemizdeki milyonlarca Yugoslav göçmen küskün. Almanya’da doğan milyonlarca işçi çocuğu ajan olmakla suçlanıyor. Irkçılık budur. Suyun öte yakasındaki, yurt dışındaki işçilerin haysiyetine yenileceksiniz!

Herkes “sakladığını” söylediği bilgilere kolayca erişebilir. İlk görselde benim için açılan Wikipedia sayfasını, ikinci görselde yazdığım “Yaşam İçin Sosyalizm” kitabındaki satırları okuyabilirsiniz. Irkçılık bir komplodur, ırkçılık bir aldatmacadır. Bu sadece basit bir örnek.”

İlginizi Çekebilir