CHP’den ‘liste dışı’ isimlerle ilgili açıklama

CHP’den yapılan açıklamada, aralarında Mehmet Bekaroğlu, Levent Gök, Akif Hamzachebi ve Cihangir İslam’ın da bulunduğu bazı isimlerin milletvekili adayı olarak gösterilmediği ancak bu isimlerin seçim sonrası dönemde hükümetin çeşitli kademelerinde kullanılacağı belirtildi.

BirGün’de yer alan habere göre, 27. dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu, Levent Gök, Akif Hamzachebi ve Cihangir İslam, 28. dönem için bazı isimlerin aday gösterilmediğini bildirdi.

Bu karar, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin ortak listesi üzerinde anlaşmanın doğal sonuçlarından biri olarak açıklansa da, bu isimlerin bilgi ve birikimlerinin hükümetin farklı kademelerinde kullanılacağı kaydedildi. seçim sonrası dönem.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin ortak listesi üzerinde varılan mutabakatın doğal bir sonucu olarak aralarında Mehmet Bekaroğlu, Levent Gök, Akif Hamzachebi ve Cihangir İslam’ın da bulunduğu 27’nci dönem milletvekillerimizden bazıları yeni dönem için aday gösterilemedi. .

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak yeni dönemde de hükümetin çeşitli kademelerinde bilgi ve birikimlerinden yararlanacaktır.”

İlginizi Çekebilir