CHP’li büyükşehir belediye başkanları Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yayınladı

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları dün gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yayınladı.

Millet İttifakı’nın bileşenlerinden 5 parti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olması konusunda anlaştı. Ancak bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylıklarına işaret etti.

Bu konuda dün akşam Ankara’ya gelen Ekrem İmamoğlu, CHP’li belediye başkanlarıyla görüştü. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde; Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankara Gölbaşı’ndaki ABB Konukevinde düzenlediği toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katıldı.

Depremden etkilenen Hatay’dan çıkamayan Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yanı sıra, henüz Ankara’ya gelmemiş olan diğer termik santral belediye başkanları da toplantıya destek verdi. İmamoğlu ve Yavaş, bu akşam sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu’na destek mesajları paylaştı.

Bunun ardından CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları da Kılıçdaroğlu’na destek veren şu mesajları paylaştı:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: “Bu toprakların hayalini kurduğu yepyeni bir dönem başlıyor… Gençlerimizin hayalini kurduğu, tüm farklılıkların servete dönüştüğü, fikirlerin özgürlükle yeşerdiği, doğanın zulmünün olmadığı bir gelecek çok yakın. Biz bu geleceğin peşindeyiz. @kilikdaroglu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: “Ülkemizin büyük bir felaketten geçtiği bu günlerde sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Milletler İttifakı’nın birleşmesini istiyoruz.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: “Ülkemizin büyük bir felaketten geçtiği bu günlerde sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kılıçdaroğlu’nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Milletler İttifakı’nın birleşmesini istiyoruz.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: “Halkımızın umudu Millet sofrasıdır. Yorulmadan, yılmadan çalışacağız. Halkın egemenliğini kuracağız. Hep birlikte güçlenip soframızı genişleteceğiz. Biz kazanacağız. Halkımız kazanacak. Milli birliğimizin birlik ve beraberlik içinde olmasını temenni ediyorum. Seninleyiz. @kilikdaroglu

Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın Özlem Çercioğlu: “Ülkemizin aydınlık yarınları için kararlılıkla ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ve ben. @kilikdaroglu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün:Cumhuriyetimizin 2.yüzyılında adaletin, barışın ve refahın galip geleceği aydınlık bir geleceği birbirimize güvenerek, el ele birlikte inşa edeceğiz. Ülkemizin geleceği ve Millet İttifakı’nın başarısı için Sn. @kilikdaroglu seninleyiz. Yarın bizim.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak:Bir millet birbirine sımsıkı sarılmasını bildiği sürece, onu yeryüzüne dağıtabilecek bir gücün düşünülmesi imkansızdır. Birlikte kazanacağız. @kilikdaroglu.

İlginizi Çekebilir