CHP’li Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama: Anlaşma metni tüm maddeleriyle eksiksiz uygulanacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde iki görevi birlikte yürütüp yürütemeyeceğine ilişkin görüşünü belirtmesinin ardından CHP’den açıklama geldi. Bir deyim. . Açıklamada, 12 maddelik anlaşmanın tüm maddelerinin eksiksiz uygulanacağı belirtildi.

CHP’nin açıklaması şöyle:

“Milletler İttifakı”na bağlı 6 siyasi partinin genel başkanları tarafından 6 Mart 2023’te imzalanan “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için yol haritası” metni tüm maddeleriyle eksiksiz uygulanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunar, saygılar sunarız.”

Kuşoğlu ne dedi?

Kuşoğlu, “İmamoğlu ve Yavaş aynı anda cumhurbaşkanı yardımcısı ve belediye başkanı olmayacak. Yapmamalılar. Türk devlet geleneğinde bu olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu bunu asla yapmazdı, yapmak istemezdi, tıpkı Milli İttifak liderlerinin karşı olduğu gibi.” dedi.

Kuşoğlu, TV100’de katıldığı bir programda, “Seçimleri kazanır kazanmaz iki belediye başkanını cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atadığında iki belediyeyi de AKP’ye kaptıracağız. Mart ayına göre kendisi hakkında (2024 yerel seçimleri) bir değerlendirme yapılacak. İmamoğlu ve Yavaş aynı anda cumhurbaşkanı yardımcısı ve belediye başkanı olmayacak. Yapmamalılar. Türk devlet geleneğinde bu olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu bunu asla yapmazdı, yapmak istemezdi, tıpkı Milli İttifak liderlerinin karşı olduğu gibi.” dedi.

İlginizi Çekebilir