CHP’li milletvekilleri, deprem bölgesindeki taşınmaz kültürel değerlerle ilgili rapor hazırladı.

CHP’li milletvekilleri, deprem bölgesindeki taşınmaz kültür varlıkları ile ilgili hazırladıkları raporunu Millet İttifakı’ndan cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

CHP, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına Kahramanmaraş depreminden etkilenen 11 ildeki taşınmaz kültür varlıklarının durumlarının ve bu konuda yapılması gerekenlerin belirlenmesi için çalışma başlattı.

İstanbul CHP Milletvekili Mehmet Akif Hamzachebi, Elazığ Gürsel Erol Milletvekili ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, kültür varlığının durumunun tespiti ve yapılacak çalışmalara ilişkin veri toplanması için deprem bölgesine gönderildi.

RAPOR KEMAL KILIÇDAROĞL’A SUNULDU

Üç milletvekilinden oluşan heyet, deprem bölgesindeki çalışmaları tamamlayarak rapor hazırladı. Hazırlanan rapor Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

Gürsel Erol, bugün sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, “Taşınmaz kültür varlıklarının deprem bölgesindeki durumu ve yapılması gerekenlerle ilgili hazırladığımız raporu İstanbul’umuzla birlikte Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduk. Milletvekili M. Akif Hamzachebi ve Ankara Milletvekilimiz Nihat Yeşil.”

İlginizi Çekebilir