CHP’li Torun: “Başkentlerin 11 belediye başkanı da başkanımızı ziyaret etti; desteklerini dile getirdiler. Aldıkları her kararda yanlarında olduklarını söylediler.”

CHPP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Belediye Başkanları ile görüşmesinin ardından; “Fakat başkentin 11 belediye başkanımızın tamamı sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti; Desteklerini ifade ettiler ve desteklerini ifade ettiler. Alacakları her kararda yanlarında olacaklarını söylediler” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Belediye Başkanları ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Torun dedi ki:

“Bugün başkentte 11 belediye başkanımızdan 10’u; Başkanımız Sn.’i ziyaret ettiler. Hatay’da meydana gelen deprem nedeniyle başkentimiz Hatay Belediye Başkanımız katılamadı. O çok çalışır. Ama başkentin 11 belediye başkanımızın hepsi geldi Cumhurbaşkanımıza; Desteklerini ifade ettiler ve desteklerini ifade ettiler. Aldıkları her kararda yanlarında olduklarını söylediler.

Sonra takdir ettiler. Burada da özellikle deprem bölgesinde büyükşehir belediye başkanlarımızın katkı ve destekleri… Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve diğer deprem bölgelerinde büyükşehir belediye başkanlarımız görevlerini devretti. Sohbet havasındaydı. Sonra ayrıldılar.”

CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün CHP’li belediye başkanlarını genel merkezdeki makamında kabul etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Eskişehir Belediye Başkanı Büyükşehir Belediyesi Yılmazen Büyükşehir Belediyesi Başkanları, Antalya Belediyesi Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu katıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, deprem sonrası bölgede yürütülen çalışmalar nedeniyle toplantıda hazır bulunmadı. Kılıçdaroğlu’nun buluşması; CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun.

İlginizi Çekebilir